Frant - humor, satyra, krytyka
wiadomości # ogłoszenia # złote myśli # zwierzenia
Now S-13 S-12 S-11 S-10 S-9 S-8 S-7 S-6 S-5 S-4 S-3 S-2 S-1 Ezo Lin Top Pr

Sensacyjne odkrycie archeologiczne
Już pierwszego dnia, podczas prac ziemnych na białostockim rynku, dokonano sensacyjnego odkrycia. Archeolodzy z Muzeum Podlaskiego wydobyli spod ziemi... pomnik Józefa Stalina! Datowanie węglem C14 wskazało, że pominik ten pochodzi z XIV wieku. Skąd w XIV wieku wziął się na terenie Białystoka pomnik Józefa Stalina?! Przecież Stalin urodził się dopiero w 1878 roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Frant

Mazowiecki, Bartoszewski i Geremek za Noblem dla konia
Wysokonakładowy niemiecki dziennik "Bild" zamieścił w swym wydaniu internetowym wypowiedzi trzech polskich polityków, popierające ideę przyznania koniowi nagrody Nobla.
Koń w historii odgrywał bardzo duże znaczenie. Od najdawniejszych czasów koń był jedynym środkiem lokomocji naziemnej (w morzu konie raczej nie pływały). Jak pewnie zauważyłeś na tych zwierzętach jeździli rycerze, królowie jak i zwykli ludzie (których było stać na konia). Obecnie konia zastąpiło wiele innych szybszych pojazdów takich jak samochód, pociąg, a w powietrzu samolot, a czasami helikopter. Mimo, że koń przez wiele lat służył wiernie ludziom nikt wcześniej nie pomyślał o tym, żeby uhonorować konia nagrodą Nobla. Dopiero w tym roku wpadł na ten genialny pomysł zwykły niemiecki rolnik Wolfgang Ursus. Cóż za zbieg okoliczności, że rolnik zakochany w koniu nazywa się Ursus, czyli tak samo jak polski producent ciągnika, który zastąpił w pracach polowych konia. I tenże Ursus, chodzi o człowieka (a nie o traktor), postanowił złożyć hołd koniowi i przyznać mu nagrodę Nobla za wierną służbę i zasługi w rozwoju cywilizacji człowieka. Ideę tę poparło trzech końskich, przepraszam, polskich polityków. Notabene dwóch z Warszawy, w której produkuje się traktory URSUS. Trzeci, Mazowiecki, urodził się w Płocku, gdzie jest Fabryka Maszyn Żniwnych - producent kombajnów zbożowych.

Źródło: PAP, www.okonikach.republika.pl, Frant, Wiki

Juszczenko wykąpał się w Bałtyku
Wiktor Juszczenko, gdy był nad Bałtykiem, to wykapał się w morzu i skaził wodę. Dlatego w krajach skandynawskich na opakowaniach ryb z Bałtyku i przetworów z nich są ostrzeżenia o tym, że mogą zawierać rakotwórcze dioksyny. W Polsce także powinny takie ostrzeżenia. Jednak lobby rybackie robi wszystko, żeby temu zapobiec. Rybacy i przetwórcy ryb boją się, że kiedy Polacy dowiedzą się o dioksynach, przestaną jeść ryby z Bałtyku. A wtedy będą musieli przerzucić się na hodowlę strusi.

Źródło: Życie Warszawy, dziennik.pl, Frant

Ofensywa erotyczna Polsatu
Telewizja Polsat uruchomiła nadawanie kanału erotyczno - rozrywkowego pod nazwą Playboy Polska. Do rozpoczęcia emisji wezwała KRRiT grożąc odebraniem koncesji.
A ja wolę moją mamę,
Co ma włosy jak atrament,
Złote oczy jak mój miś
I płakała rano dziś.
Majka Jeżowska

Hugo Kołłątaj był z polskiej lewicy
Hugo Kołłątaj był jednym z autorów konstytucji 3 maja.
A kto w krótkim czasie obalił konstytucję 3 maja?!
- Polscy konserwatyści, którzy zawiązali spisek - Konfederację Targowicką i zwrócili się o pomoc wojskową do carycy Rosji Katarzyny II, i uzyskali ją. Ostatecznie doszło do rozbioru Polski.
"Jeśli cię kto uderzy w jeden policzek, nadstaw mu i drugi". Podziękuj więc konserwatystom za rozbiory Polski.

Za wysokie bezrobocie (21,4 %) w III RP odpowiada centroprawica!
Za rządów Tadeusza Mazowieckiego (Solidarność), Bieleckiego, Olszewskiego i Suchockiej - bezrobocie wzrosło od 0% do 15,3 % .
Za Buska (AWS) bezrobocie wzrosło o kolejne 6,1 %.
15,3 + 6,1 = 21,4
Za rządów partii centroprawicowych, solidarnościowych, postsolidarnościowych bezrobocie wzrosło o 21,4 % (w ciągu 8 lat).

Za Millera i Belki bezrobocie wzrosło zaledwie o 0,9 %. Ale za rządów Pawlaka, Oleksego i Cimoszewicza bezrobocie zmalało o 5 %!
0,9 - 5,0 = - 4,1
W ciągu 8 lat rządów centrolewicowych (SLD i PSL)
bezrobocie obniżono o 4,1 %!


Podsumowanie
Gdyby przez 16 lat rządziła centroprawica i inne partie postsolidarnościowe bezrobocie mogłoby osiągnąć nawet 42,8 %!
Na szczęście 8 lat rządziła centrolewica (SLD i PSL) i obniżyła bezrobocie z 21,4 % do 17,3 %. Ze statystyk wynika, że gdyby przez 16 lat rządziła centrolewica (SLD i PSL), to bezrobocia nie byłoby wcale!

Francja: Sarnokozy i Royal w drugiej turze wyborów
Do drugiej tury wyborów prezydenckich we Francji dostali się scentrowany prawiczek Nico Las Sarnokozy (31 proc. głosów) i socjalistka Se Golnę Royal (26 proc.). Na kolejnych miejscach uplasowali się centrysta Francus Bayron (18,5 proc.) i narodowy prawiczek Le Per (10,5 proc.). Tym, co zaskoczyło, była rewolucyjna frekwencja, która wyniosła aż 84,5 procent.
Druga tura wyborów przewidziana jest na 6 maja. Nie wiem na kogo zagłosują Francuzi – ja se golnę Royal:
http://www.vanapo.sk/en/3-royal

Źródło: Nasz Dziennik, Frant

U nas w mundurkach, w USA w kamizelkach
Po strzelaninie w Blacksburgu amerykańskie uczelnie planują wprowadzić dodatkowe środki bezpieczeństwa - uczniowie i nauczyciele będą chodzili w kamizelkach kuloodpornych.

UEFA EURO 2012
Pod jakim warunkiem przyznano Polsce organizację finałów mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku?

Jakość gwarantowana
Producenci aut są coraz bardziej pewni jakości swoich wyrobów i coraz ostrzej walczą o klientów. Dają więc coraz dłuższe gwarancje na auta. 12-letni okres gwarancji na tzw. perforację nadwozia powoli staje się standardem, a gwarancje mechaniczne sięgają już pięciu, siedmiu lat. Ma im to dać większą sprzedaż nowych aut i wyższe przychody z dokonywania przeglądów i napraw gwarancyjnych w autoryzowanych stacjach obsługi. [Gazeta Prawna]
W Polsce w bieżącym roku producenci wezwali do serwisów już ponad 61 tys. właścicieli potencjalnie wadliwych aut. Tak dużych kampanii naprawczych u nas jeszcze nie było. Rekord już padł, choć dopiero minął I kwartał. [Życie Warszawy]

Aleksander Kwaśniewski został nagrany
Śledczy dysponują nagraniem rozmowy telefonicznej Aleksandra Kwaśniewskiego – dowiedział się "Wprost". Były prezydent został nagrany, gdy zadzwonił do legalnie podsłuchiwanego znajomego:
https://www.wprost.pl/104848/Aleksander-Kwasniewski-zostal-nagrany
Trzeba wszcząć postępowanie, bo istnieje podejrzenie, że Aleksander zaprosił kumpla na śledzika bez akcyzy.

Travel channel
Przychodzi krowa do Krakowa,
a tam Częstochowa.
- Cholera jasna,
pomyliłam miasta!

Prezenty ślubne
Co kupić młodej parze na prezent?

Przychodzi baba do sklepu RTV
- Panie, mój syn ma jutro urodziny. Chciałam kupić mu taki mały odtwarzacz - co się na uszy wkłada i tam muzykę słychać.
- MP3 czy MP4 - pyta sprzedawca?
- Jeden chciałam.
- Ja wiem, że jeden chce Pani kupić, ale jeden nazywa się MP3, a drugi MP4.
- Nazywa, czy nie nazywa, ja jeden chciałam.
- W takim razie dam Pani MP3, on jest tańszy.
- Panie, po co mi trzy, ja jeden chciałam!
- To niech se, Pani, wkrętak kupi!
- A po co mi wkrętak?!
- A bo wkrętak jest jeden!

Medal - zasłużony dla rolnictwaLepper rozdaje medale
Lepper zamierza masowo rozdawać medale rolnikom, bo chce kupić rolników - zasugerowała 17 stycznia "Gazeta Wyborcza". W związku z tym zapytaliśmy wicepremiera, jakie jest kryterium przyznawania medalów?!
- Kandydatów do medalu " Zasłużony dla rolnictwa" zgłaszają działacze Samoobrony, a medale wręczam osobiście - mówi Andrzej Lepper.
- W końcu jestem ministrem rolnictwa. Dam medal każdemu - krzywemu, garbatemu, byle tylko dobrze orał pole.

Źródło: gazeta.pl, kamasutra.pl, Frant

Świnio-Boss
Boss

Piję alkohol, bo jestem nieśmiały.
Gdy częstują - nie mam śmiałości odmówić.

Konkurs wierszowy
Ogłaszam konkurs na wiersz.
Regulamin:
1. Wiersz może zgłosić do konkursu jedynie autor wiersza, chyba że nie umie pisać. Wówczas może podyktować wiersz przez pośrednika.
2. W konkursie może wziąść każda osoba, nawet pijana, ale lepiej żeby była trzeźwa, bo trzeźwa osoba wyraźniej pisze.
3. Swoje wiersze wysyłajcie na adres:
4. Jeżeli chcesz przeczytać zgłoszone do konkursu wiersze to kliknij w:


⇑ 25 sierpnia 2008 r. swój wiersz nadesłała Krysia37

Dowcip
Przychodzi koń do stodoły,
a tam dwa bawoły.

Pstrong
rybka
PIWO MOCNE
dla wędkarzy

9 % obj.

Moja wina
Przepraszam, że przez kilka tygodni nie aktualizowałem strony, ale nie mam Internetu. Co się stało?! Zerwałem umowę z TP i przeszedłem do tańszej konkurencji:
Netia - lepsza perspektywa

świeczka na czaszceświeczka na czaszce
Z okazji drugich urodzin Frant pochwali się swoimi rekordami.

Największa oglądalność miałem w kwietniu i maju 2006 roku:
7020 wizyt (5697 unikalnych gości) w maju w ciągu 31 dni,
6782 wizyt w kwietniu 2006 roku w ciągu 29 dni.

Najwięcej wizyt miałem w dniu:
523 wizyt we wtorek 15 siernia 2006 r. (Wniebowzięcie NMP).
517 wizyt w środę 16 sierpnia 2006 r.
444 wizyt w sobotę 29 kwietnia 2006 r.
363 wizyt w sobotę 22 kwietnia 2006 r.
358 wizyt w niedzielę 30 kwietnia 2006 r.

Dziękuję Tobie i wszystkim gościom za tak liczne odwiedziny!
Frant, 21 marca 2007 roku

Mucha nie siada
Właśnie kupiłem sobie skórkowe buty. Tylko zapomniałem zapytać jakiej są marki. Pisze na nich "shoes". To pewnie jakaś angielska marka. W piątek idę na dyskotekę do remizy, to założę te buty i będę szpanował. Myśle, że nawet wyrwę jakaś laskę na te moje "shoesy".
Edek Casanoga

Czarne chmury nad Doliną Rozpudy
Ludzie zatroskani o losy ginącej przyrody, a szczególnie ekolodzy i Unia Europejska, protestują przeciwko budowie autostrady przez dolinę Rozpudy. A co na to Putin?!
- Według mnie to możecie postawić tam nawet dwie drogi: w szerz i wzdłuż, i jeszcze dwie w poprzek. A w środku rondo. Najważniejsze, żeby w dolinie nie było tarczy rakietowej - powiedział Rozputin.
Zapytaliśmy ministra środowiska Żołędzia, co zrobi jeśli Unia kategorycznie zabroni budowy autostrady w Rozpudzie?
- To wybudujemy elektrownie jądrową.

Wiadomości wieczorne
Wieczorem pan Peterka dostał smutną wiadomość. Jego krowa Mućka zginęła na jezdni w Czarnej Górze. Właściel krowy zastanawia się co Mućka robiła w Czarnogórze, skoro jej stodoła była w Bośni i Hercegowinie?

kobieta przykucnęła
Kaufland

Zboczek na Górniaku
Na łódzkim targowisku "Górniak" funkcjonariusze Izby celnej zatrzymali 38-latka, kóry handlował płytami DVD i kasetami z udziałem dzieci i zwierząt. Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobny czyn. W palmiarni uprawiał seks z kaktusem na oczach 14-letniej dziewczyny. Na szczęście dziewczyna była niewidoma.

Źródło: Express Ilustrowany, Frant

eroserosbank
- szybkie numerki na kredyt
- czekamy na Ciebie 7 dni w tygodniu

17 lutego 2006 roku skończył się CHIŃSKI ROK PSA.
Za 11 lat będzie znowu! A więc do psiego roku!

zielony listekZielony listek
Rząd przyjął projekt Ustawy o osobach kierujących pojazdami. Zgodnie z nim świeżo upieczony kierowca po dostaniu prawa jazdy będzie musiał nakleić na szybę samochodu zielony listek.

Inteligentne wagi w markecie
Od kilku dni w hipermarkecie Real klienci mogą korzystać z wag, które same rozpoznają, jaki produkt na nich leży. Korzystanie z wagi jest bardzo proste. Należy na niej położyć wybrany produkt, np. jabłuszko, a na wyświetlaczu pojawi się obrazek przedstawiający ten owoc. Klient musi zatwierdzić rysunek, dotykając go palcem. W niektórych sytuacjach waga może mieć problem z dokładnym rozpoznaniem rodzaju warzyw bądź owoców. Wówczas wyświetlane są dwa obrazki, na przykład ziemniaka i kartofla. Klient musi zdecydować, do którego obrazka bardziej podobne jest warzywo, które położył na wadze, czy do ziemniaka, czy do kartofla, i wcisnąć odpowiedni. Po naciśnięciu na właściwą pozycję włącza się dzwonek i przychodzi ekspedientka, która pakuje warzywa do foliowej torebki.

Źródło: Życie Warszawy, Frant

Dobroczynne promieniowanie
Dzięki wybuchowi w Hiroszimie tysiące ludzi żyje dłużej i w lepszym zdrowiu: http://www.przekroj.pl...

Informacje
Nowym ministrem spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Kaczyńskiego został KaczyMarek.

Polak goły, lecz wesoły
Tak wysokiego wskaźnika optymizmu konsumenckiego jak w styczniu nie było u nas od 1997 roku - podał instytut IPSOS.
Dlaczego Polacy są coraz częściej zadowoleni? Odpowiedź jest prosta. Sprzedaż piwa w 2006 r. osiągnęła rekordowy poziom 32,5 mln hektolitrów. To o 7,2 proc. więcej niż rok wcześniej. Wychodzi na to, że statystyczny Polak rocznie wypija już 174 butelki napoju z pianką.

Źródło: Życie Warszawy, Frant

Jak komuniści zniszczyli polską gospodarkę i kto ją odbudował
Niemcy z miłości do nas całą II wojnę budowali na terenie Polski domy, fabryki, PGR-y. Ale złowieszczy Związek Radziecki napadł na Niemcy i od 1945 roku komuniści stopniowo zaczęli niszczyć to, co Niemcy wybudowali u nas w czasie II wojny światowej. Komuniści wysadzali domy, doprowadzali do upadku fabryki i PGR-y, resztę wyprzedawali obcemu kapitałowi, aby mieć pieniądze na gorzałę. Gdy już wszystko zostało zniszczone i wysprzedane, a bezrobocie osiągnęło katastrofalny poziom, ludzie wyszli na ulicę - wybuchały strajki i zamieszki - i obalili komunizm (1989 r.).
Nastała era Solidarności. Dzięki cudownym reformom Balcerowicza i jego przyjaciół, zaczęto odbudowywać zniszczone przez komunistów domy, fabryki, PGR-y, zaczęto odkupywać od obcego kapitału sprzedane za grosze ziemie, banki, fabryki. A najwyższe w Europie bezrobocie stopniało do zera.

Złote myśli
Jeżeli coś jest nudne, to nie rób tego,
a jeśli musisz, to podziel się z kolegą.

Skoki narciarskie
Czesi mają nową gwiazdę - Kundelka. A może nazywa się Kołderka. Nie ważne. Ważne, że skacze coraz lepiej. Wczoraj zajął 8 miejsce w konkursie Pucharu Świata (lider czeskiej drużyny Wanda był dopiero szesnasty).

Szeregowiec Piłsudski
Prezydent Kaczyński chce zdegradować do stopnia szeregowca autorów stanu wojennego oraz pozbawić ich odznaczeń państwowych. Przygotowana ustawa automatycznie odbierze stopnie wojskowe wszystkim członkom Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Wśród nich byłemu prezydentowi gen. Wojciechowi Jaruzelskiemu, a także pierwszemu polskiemu kosmonaucie gen. Mirosławowi Hermaszewskiemu.
Ciekawe kiedy zdegradują marszałka Józefa Piłsudskiego, który należał do Polskiej Partii Socjalistycznej, a później - w maju 1926 dokonał zbrojnego zamachu stanu (zginęło ponad 370 osób, a przeszło 900 zostało rannych) i praktycznie do śmierci sprawował władzę autorytarną (w roku 1930 rozwiązał sejm, wobec posłów opozycji stosując represje)?!

Źródło: Życie Warszawy, Uniwersytet Gdański, www.interklasa.pl, Frant

Bracia Kaczyńscy polecą na księżyc
Zapewnienie Polsce bezpieczeństwa energetycznego to jeden ze strategicznych celów obecnego rządu. Bracia Kaczyńscy robią co mogą, aby zmniejszyć uzależnienie Polski od jednego dostawcy, czyli od Rosji. Temu celowi służy najnowsza misja braci Kaczyńskich na księżyc, gdzie spotkają się z panem Twardowskim, aby omówić aspekty ekonomiczne i techniczne dostawy helu-3 do Polski. Pan Twardowski uważa, że na Księżycu w postaci helu-3 jest 10 razy więcej energii niż na Ziemi w postaci wszystkich paliw kopalnych. Reakcja helu-3 z deuterem wyzwala olbrzymią ilość ciepła, która może się stać wielkim źródłem energii. Nie powstają przy tym szkodliwe odpady jak w reaktorze nuklearnym. Zaledwie jedna tona helu-3 wystarczyłoby dla zapewnienia Polsce energii elektrycznej na cały rok.

Źródło: Puls Biznesu, gazeta.pl, Frant

Humor
Przychodzi baba do lekarza i bez komentarza.

Niespełniony kochanek lepszy niż polski patriota
Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie nie chce, żeby jej patronem był rewolucjonista Jarosław Dąbrowski. Bo jeden z największych polskich patriotów dziewiętnastego stulecia, który organizował powstanie styczniowe, nie może być ideałem i wzorem dla młodego współczesnego pokolenia.
Wiosną rada pedagogiczna zdecydowała, że szkoła powinna nosić imię duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena.
Parę sów o Andersenie. Bóle wszelakie towarzyszyły mu od zawsze, częściowo urojone, bo był hipochondrykiem. Skupiony na sobie i męczący dawał się we znaki otoczeniu. Ten duński baśniopisarz był przez całe życie również niespełnionym kochankiem, tęskniącym zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. I to niespełnienie i cierpienia znajdziemy w jego baśniach.

Źródło: gazeta.pl, VIVA nr 10/2005 polki.pl

PAP: Dziś w Piotrkowie Trybunalskim znaleziono zwłoki radnego.
Ciekawe kiedy je zgubił?!

Akademia MAUP
Wicepremier Andrzej Lepper i Janusz Maksymiuk gościli w Kijowie na zaproszenie Międzyregionalnej Akademii Zarządzania Personelem (MAUP).
Janusz Maksymiuk otrzymał od MAUP tytuł doktora honoris causa, a Andrzej Lepper - profesora MAUP.

Źródło: http://maup.com.ua/ua/pro-akademiyu/novini1/usi-novini1/andzhey_lepper_vidvidav_maup.html

W poniedziałek (ok. godz. 22) para czeskich myśliwców Gripen dokonała nad Polską tzw. rozpoznania samolotu pasażerskiego, który nie odpowiadał na wezwania kontroli naziemnej. Samolot ten leciał z Kolonii do Katowic. Jak poinformował rzecznik sił powietrznych mjr Wiesław Grzegorzewski - do akcji zaangażowano czeskie samoloty, gdyż mogły być na miejscu (w Polsce) szybciej niż polskie.
Szkoda, że Polski nie stać na zakup tak szybkich i dyspozycyjnych samolotów, jakie mają Czechy.

Źródło: PAP, Frant

niBankniBankniKwiatek
A może zakrwawiona piła?

Wypadek we wrocławskim ZOO
Siedmiometrowy, malezyjski pyton
pożarł Hannę i Antoniego Gucwińskich.
Musiał być naprawdę głodny.

Drogie niebo nad Polską
Linie lotnicze uważają, że opłaty lotniskowe i stawki za korzystanie z polskiej przestrzeni powietrznej są zbyt wysokie. Pochłaniają nawet do 70 proc. ceny biletu. Dlatego wielu przewoźników omija Polskę, wybierając przelot nad tańszymi Czechami czy Słowacją.
Cóż... ich strata. Pod polskim niebem urodził się Jan Paweł II, więc opłaty nie mogą być niskie.

Źródło: Życie Warszawy, Frant

Leszek Kumor: Niekiedy dopiero kara stwarza poczucie winy.
Zdaniem publicystów, którzy byli gośćmi "Śniadania w Trójce Polskiego Radia", ponowne wybory w Warszawie to zbyt surowa kara dla Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Pani Józia uważa natomiast, że ponowne wybory w Warszawie to nie kara dla Gronkiewicz-Waltz, tylko kara dla budżetu państwa. Zmarnowane na ponowne wybory pieniądze podatników można by przeznaczyć na zbożne cele, np. na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Wirtualna Polska - Muzyka
Kylie Minogue zamierza stworzyć dezodorant dla mężczyzn. Będzie nazywał się Kali.

Zwierzenia
Już tydzień nie mogę się dodzwonić do mojej cioci na wsi. Podobno krowa kabel przegryzła. Ale z niej świnia!

Marna kolęda, czyli bida, Panie!
W tym roku wierni często mówią, że nie mają pracy i nie stać ich na wręczenie księdzu koperty z datkiem. Ci, którzy pracę mają, też nie sypią groszem. Jak wynika ze wstępnych obliczeń, w Łodzi maleje liczba osób przyjmujących księży w domach.

Więcej w "Expressie Ilustrowanym" z 25 stycznia 2007 r.

Lepszy Rydz niż nic
Sejm przekazał 40 milionów złotych z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej.
Pan Bóg z nieba patrzy i raduje się, że jest coraz więcej kościołów. Smuci Go jedynie to, że budowa tej Świątyni tak długo się wlecze.

UKŁAD ATAKUJE MOSZNĘ
Prezydent Izraela Moszna Kacap nazwał wczoraj "obrzydliwymi i strasznymi kłamstwami" stawiane mu zarzuty o popełnienie przestępstw na tle seksualnym. Moszna Kacap twierdzi, że padł ofiarą spisku, zorganizowanego przez jego wrogów. Czyżby układ, który atakuje polski rząd, PiS i Samoobronę działał również w Izraelu?!

Źródło: PAP, Frant

Jerzy Zawisza był kobietą
Poseł Samoobrony Jerzy Zawisza przyznał przed Sądem Lustracyjnym, że gdy służył w wojskach rakietowych w latach 60., podpisał zgodę na współpracę z kontrwywiadem wojskowym, jako TW Renata.

Źródło: PAP

Masz jobla? Nie szkodzi!
Jobland - praca za granicą.

Czy warto się żenić?
Premier Jarosław Kaczyński oświadczył, że w sensie prawnym, Hanna Gronkiewicz-Waltz straciła mandat prezydenta Warszawy w momencie spóźnienia się ze złożeniem oświadczenia o działalności gospodarczej swojego męża.
Prawo nie jest prorodzinne. Przez męża (żonę) można stracić nawet urząd prezydenta. Kto ma tylko narzeczonego albo konkubenta nie musi się martwić.

Źródło: PAP, Frant

Elektrownia atomowa w Polsce
Radiolodzy z Państwowej Agencji Atomistyki wytypowali lokalizację dla przyszłej elektrowni atomowej. Życie Warszawy podaje, że największe szanse ma Żarnowiec i Klempicz.
Frant uważa, że miejsce pod budowę elektrowni atomowej powinien wyznaczyć nie radiolog, ale radiesteta.

Dziesięć tysięcy Polaków rocznie umiera z powodu zakażeń szpitalnych
Zakażenia szpitalne pochłaniają rocznie prawie dwa razy więcej ofiar, niż wypadki samochodowe, trzy razy więcej, niż zabija rak piersi. Mikroby grasujące w szpitalach są jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w Polsce. Mechanizm zakażenia jest bardzo prosty. Jeżeli na oddziale intensywnej terapii jest za mało pielęgniarek, wtedy mają one za dużo pracy i brak im czasu na dezynfekcję rąk, kiedy przechodzą od jednego pacjenta do drugiego.
Aby zmniejszyć liczbę zgonów, Ministerstwo Zdrowia planuje system dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Pacjentów publicznych szpitali, którzy wykupiliby dodatkowe ubezpieczenie za 32 zł miesięcznie, leczono by w lepszych warunkach. Obsługiwałaby ich inna - dodatkowa pielęgniarka, która myłaby ręce, dzięki czemu mieliby większą szanse, że przeżyją pobyt w szpitalu.

Źródło: Rzeczpospolita, gazeta.pl, Frant

Śpieszmy się kochać pieski, tak szybko odchodzą
Piosenkarka Pink znalazła nieruchome ciało swojego pieska w basenie. Wyjęła więc z basenu buldoga i zrobiła mu sztuczne oddychanie. Ale pies i tak nie ruszał się, więc Pani zawiozła go do weterynarza. Weterynarz stwierdził, że zwierzę się nie oddycha i tak już zostanie. A jeszcze dzień wcześniej buldog piosenkarki pływał, jak zwykle, w kalifornijskim basenie swojej pani. Nie wiadomo co stało się, że tym razem nie pływał. Może w basenie nie było wody?

Źródło: dziennik.pl, Frant

Ladaco
Słynna dzielnica czerwonych latarni w Amsterdamie wkrótce będzie mogła poszczycić się nową atrakcją. Stanie w niej pomnik prostytutek świata - donosi Reuters.
Wielkie mi co... My w Toruniu mamy trzech papieży i każdy nazywa się Jan Paweł II.

Źródło: gazeta.pl, Frant

Litwo, ojczyzna moja!
Adam Bernard Mickiewicz jest uważany za największego poetę polskiego romantyzmu. Każdy Polak patriota powinien odwiedzić miejsce, w którym urodził się ten wybitny wieszcz.
Łukaszenko zaprasza do Zaosia koło Nowogródka.

Co sądzisz o FORUM Dziennik.pl?

AGENCJA MIENIA WOJSKOWEGO
Przetarg na samoloty dla VIP-ów
19 stycznia minął termin składania deklaracji o chęci przystąpienia do przetargu na dostawę sześciu samolotów odrzutowych do przewozu najważniejszych osób w Państwie.
Po co im aż 6 samolotów? - zapytał internauta jamci na forum dziennik.pl. Już wyjaśniam. Jeden samolot będzie dla Jarosława, drugi dla Lecha, a cztery będą stały zepsute.

Czy PiS wyburzy Pałac Kultury i Nauki w Warszawie?
Na razie wojewoda Wojciech Dąbrowski z PiS-u zablokował uznanie PKiN za zabytek. Co będzie dalej - nie wiadomo. Jestem za wyburzeniem Pałacu Kultury - mówi Marek Makuch, lider klubu PiS w Radzie Warszawy.
A może pałac przerobić na kościół?

Źródło: gazeta.pl, Frant

Język angielski
Romance znaczy romański (np. język).
Skąd się wziął "Romance"?
Rome + France -> Romance

Pływanie przedłuża życie
Mercedes klasy S, należący do właściciela jednego z największych w Polsce zakładów zbierających i sortujących odzież używaną Wtórpol w Skarżysku, wyleciał wczoraj wieczorem w powietrze. Ale nie sam z siebie, bo Mercedes S, to nie samolot. Ktoś mu pomógł. Nieznani sprawcy podłożyli bombę pod jego przedni błotnik. A bomba ma to do siebie, że wybucha. I wybuchła. Właściciel Mercedesa był w tym czasie na basenie i gdy usłyszał huk, wystraszył się, że to jego samochód wyleciał w powietrze.
A mówią, że mężczyźni nie mają intuicji.

Źródło: gazeta.pl, Frant

Promocja Karola Szymanowskiego
Rok 2007 został uchwalony przez Sejm jako Rok Karola Szymanowskiego. Sygnatariuszem ustawy był Marek Jurek. Uchwałę podjęto przez aklamację (została zaakceptowana jednomyślnie przez całe zgromadzenie).
"Powszechnie znane są homoseksualne fascynacje kompozytora. Tworzył wiersze, w latach 1918-1919 napisał powieść Efebos, którą dedykował 15-letniemu Borysowi Kochno. Szymanowski miał wtedy 37 lat; Kochno był tancerzem, w późniejszych latach został kochankiem Sergiusza Diagilewa oraz Cole Portera."
"Była to na pewno jedna z najdoskonalszych, najbogatszych, najhojniej przez naturę wyposażonych indywidualności, jakie wydał naród polski" - tak o Karolu Szymanowskim napisał Stefan Kisielewski.

Źródło: Wikipedia, Nasz Dziennik

Złote myśli
W niezaspokojonym ciele rodzą się demony.

Pomysł na nazwę strony internetowej z humorem:
Ale humor!
http://alehumor.pl

Zwierzenia
Mój wujo zgubił w pociągu żonę. Na szczęście wróciła.
Ale zanim wróciła, to ze zmartwienia trzy dni pił gorzałę.

Wichury szaleją, ludzie tracą urodę
- Co pan taki wkurzony?
- A bo, panie, przez te wichury, to ludzie tracą włosy!
- Przecież pan jest łysy?!
- No właśnie, jeszcze rano miałem włosy!
- Wypadły?
- Nie, odfrunęły!

Kilka tysięcy odbiorców w województwie podlaskim nie ma dziś prądu wskutek awarii energetycznych spowodowanych silnym wiatrem - podał Zakład Energetyczny Białystok S.A. Co dziwne, chociaż nie ma prądu, to u niektórych osób działają telewizory.

Źródło: PAP, Frant

Spadający z balkonu kanarek przygniótł siostrę zakonną na chodniku w Krakowie. Przechodnie i policja próbowali wyciągnąć ofiarę spod kanarka, ale bez powodzenia. Udało się to dopiero strażakom, którzy przyjechali z piłami i rozcieli klatkę, w której był kanarek.

Demoniczne Kaczki Zagłady?
Nowy, wybudowany zaledwie dwa lata temu, gmach Biura Bezpieczeństwa Narodowego, w którym mieści się prezydenckie centrum dowodzenia, sypie się - twierdzi "Życie Warszawy". Odkąd wprowadziła się do niego ekipa Lecha Kaczyńskiego budynek atakuje pleśń, lądowisko dla śmigłowców pęka, dach przecieka, a elektronika szwankuje.
Czy to klątwa jakaś? - zapytał internauta insite na forum.gazeta.pl - Czego dotkną się Kaczyńscy, zamienia się w proch.

Źródło: PAP, Życie Warszawy, gazeta.pl

Fragment rozmowy podsłuchany w Narodowym Banku Polskim:
Fachura:
Ekolog:
Fachura:
Ekolog:
Fachura:
- a jak pieniędzy zabraknie, to się dodrukuje.
- a lasów nie szkoda?
- to się plastikowe zrobi.
- lasy?
- nie, pieniądze!

Matury 2007-2008
W piątek 4 maja egzaminem z języka polskiego rozpoczną się tegoroczne matury. W tym roku, po raz pierwszy, może się zdarzyć, że jedna osoba tego samego dnia będzie miała dwa egzaminy pisemne. Byłabym bardzo niezadowolona, gdybym miała dwa egzaminy jednego dnia. Jeden jest wystarczająco stresujący i męczący - obawia się maturzystka z Liceum im. Zamoyskiego w Warszawie.
Nie pękajcie obywatelko! Roman zrobi wam amnestię, albo przedłuży naukę o rok. Licea będą czteroletnie, aby każdy obywatel mógł spokojnie nauczyć się 30 % obowiązującego materiału.

Źródło: Życie Warszawy, Frant

skoczek hydraulik Anders JACOBS KRÖNUNG
Triumfatorem 55. Turnieju Czterech Skoczni został młody norweski hydraulik.

Argument
Premier Jarosław Kaczyński powiedział, że minister edukacji Roman Giertych miał poważny argument przemawiający za zwiększeniem w budżecie państwa pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli. Zapytałem premiera o ten argument.
Frant: - Czy Giertych zagroził, że poda się do dymisji?
Premier: - Nie, ale miał ołówek w ręku - świeżo naostrzony!

Bramkarz strzeli gola?!
Radosław Majdan znalazł sposób na ratowanie związku z Diodą. Tym sposobem mają być dzieci. Bramkarz nie zamierza zwlekać
i chce jak najszybciej zrobić... tzn. strzelić gola.

Źródło: dziennik.pl, Frant

Zmiana imidżu?
Odkąd prezydent Kaczyński "po wielkiemu cichu" wyzwał dziennikarkę od "małpy w czerwonym", jego żona nie ubiera się na czerwono. Czyżby usłyszała, o czym szeptał mąż?!

Niefortunna pomyłka BBC
BBC: Są dowody na współpracę abpa Wielgusa z SS.

Hiena Roku 2006
Minister sprawiedliwości Zbigniew Herbert odebrał w czwartek w Warszawie przyznany mu przez tygodnik "Wprost" tytuł Człowieka Roku 2006. Nagrodę wręczył mu redaktor naczelny "Hieny Roku" - Pan Cogito.

Marcinkiewicz świetnie zna się na fizyce
- Podstawowym argumentem przeciwko ekspremierowi Marcinkiewiczowi jest to, że jest z wykształcenia fizykiem - powiedział prezydent w wywiadzie dla TVP 1. - I to prawda, Marcinkiewicz świetnie zna się na fizyce. Ale czy fizyk nie może być dobrym prezesem banku? Przecież pieniądze są tworem fizycznym, a nie duchowym. Ludzie, którymi będzie kierował, też są z krwi i kości. Ponadto Marcinkiewicz świetnie zna się na gospodarce. W Warszawie tak dobrze gospodarzył, że aż ludzie wybrali na prezydenta panią Gronkowiec-Wał. Nie poznali się na człowieku. Wcześniej gospodarzył w rządzie i w całej Polsce. I był taki dobry, że musiałem zastąpić go moim bratem - powiedział Kaczyński. - Gdyby nie moje oddanie bratu, to do dzisiaj Marcinkiewicz pieściłby stanowisko premiera. Więc zarządzanie bankiem, to dla Kazika małe piwko przed obiadkiem. Można życzyć mu jednego, aby to piwko nie było zbyt ciemne.

Źródło: PAP, Frant

Lepper zdradził ojczyznę! Lepper zdradził też Unię!
Minister rolnictwa Andrzej Lepper miał promować polskie i unijne produkty spożywcze, a zasponsorował amerykański serial "Moda na sukces".
W grudniu cztery razy dziennie w TVP1 puszczano informacje: Minister rolnictwa i rozwoju wsi promujący markę Poznaj Dobrą Żywność zaprasza na program... "Moda na sukces". W ten sposób Lepper zdradził ojczyznę! Lepper zdradził też Unię. Powinien reklamować się przed pięknymi polskimi serialami, które opowiadają o życiu mieszkańców wsi i promują dobrą polską żywność, np. "Plebania" i słynne pierogi babci Józi, czy "M jak Miłość" i pyszne ciasta Barbary Mostowiak. A ten zdrajca, reklamuje się przed zgniłym amerykańskim serialem, którego bohaterom od nadmiaru bogactwa we łbie się przewraca.

Źródło: Gazeta.pl, Frant

W Toruniu skradziono pięciometrowy pomnik papieża z brązu
Żartowałem, tak naprawdę to nie w Toruniu, tylko w Toronto.
I nie pomnik, tylko taras, i nie papieża, tylko Szewczenki.
A trzem papieżom z Torunia żadna krzywda się nie stała.

W Krakowie powstanie Centrum Informacyjne Koni
Inicjatywa założenia konnej agencji informacyjnej wyszła od wyższych przełożonych koni męskich w Polsce. Konna agencja informacyjna zajmie się przekazywaniem wiadomości o tym, co dzieje się w różnych regionach Polski, u koni męskich i żeńskich. Do redakcji prasowych, radiowych i telewizyjnych oraz do agencji informacyjnych będą regularnie rozsyłane końlettery. Informacje z życia różnych koni mają spływać z całej Polski do Krakowa, a stamtąd będą przekazywane dalej. Centrum będzie prowadziło stronę internetową, która ma stać się "platformą spotkania koni, konnic i dziennikarzy".
- Chcielibyśmy, aby Centrum ruszyło w tym roku, ale to w dużym stopniu zależy od poszczególnych koni. Każdy koń musi bowiem nawiązać kontakt z osobą odpowiedzialną za przekazywanie informacji - tłumaczy rzecznik prasowy koni Maria Koniopicka. Jej zdaniem, wspólne źródło informacji jest potrzebne, gdyż żaden dziennikarz nie odwiedza wszystkich stron internetowych koni, bo nie ma na to czasu.
Teraz będzie mógł szukać informacji w jednym miejscu. - Centrum Informacyjne Koni to praktyczna, szybka i mam nadzieję, że dzięki temu skuteczna forma kontaktu koni z mediami - podkreśla rzecznik. Maria Koniopicka ocenia, że konie coraz częściej dostrzegają wielką siłę mediów i widzą w nich sprzymierzeńca, a nie wroga. - Także z mojego doświadczenia wynika, że dziennikarze są ludźmi życzliwymi koniom. Jeśli o czymś nie mówią, to wynika to z niewiedzy, a nie ich złej woli - przekonuje.
Rzecznik prasowy koni, często przekazuje mediom informacje, które spotykają się z dużym zainteresowaniem dziennikarzy. - Obraz koni w mediach zależy także od nas. Dobre wiadomości konne też mogą zdominować serwisy informacyjne, o ile są oczywiście interesujące - podkreśla Koniopicka.

Źródło: KAI, www.niedziela.pl, Frant

List od firmy wysyłkowej

Szanowni Państwo!

Bardzo staraliśmy się, aby przesyłki świąteczne dotarły do Państwa na czas. W tym celu wprowadziliśmy specjalne procedury usprawniające nasza pracę i mające przyspieszyć dostarczanie przesyłek. Mimo to, przesyłki gdzieś po drodze utknęły. Przepraszamy, że zamówione z myślą o prezentach gwiazdkowych produkty nie dotarły w oczekiwanym terminie. Jak już dotrą, to możecie Państwo wręczyć je na gwiazdkę w przyszłym roku, albo wcześniej, np. na urodziny, imieniny, dzień dziecka etc.

Z poważaniem,
Jolanta Kucyk,
Dział Obsługi Klienta

Bułgaria i Rumunia są od północy nowymi członkami Unii Europejskiej
Witajcie w naszej bajce,
słoń zagra na fujarce.
Pinokio nam zaśpiewa,
zatańczą wkoło drzewa.
Tu wszystko jest możliwe,
zwierzęta są szczęśliwe.
Nikt tutaj nie zna głodu,
nikt tu nie czuje chłodu.

Źródło: Jan Brzechwa "Witajcie w naszej bajce"

2006 - to był dobry rok dla Polski.
Przyjechał papież i odjechał papież.

Szczęśliwego Nowego Roku
happy new year
Życzy Tobie Frant!

Czego życzyli sobie we wigilię zwolennicy PiS-u?


Wynik Dużego Lotka

SYLWESTER W OPERZE NARODOWEJ
Serdecznie zapraszamy na BAL U KSIĘCIA ORLOVSKY’EGO (nie mylić z Teresą), który rozpocznie się dnia 31 grudnia 2006 o godz. 21.30 w Teatrze Wielkim w Warszawie. Na balu zaśpiewa m.in. Jacek Laszczkowski, który przez lata śpiewał tenorem w Warszawskiej Operze Kameralnej i występował na wielu festiwalach w Europie. Odkąd ktoś mu jaja przytrzasnął fortepianem – śpiewa też sopranem.

Źródło: Teatr Wielki – Opera Narodowa, Życie Warszawy

Żałoba po śmierci Geralda Forda
Lincoln
Kim był Gerard Ford? Czy był prezesem Forda? Nie! Nie był też prezesem General Motors. Podobnie jak Lincoln był prezydentem USA. Tyle, że Ford dożył 93 lat, a Lincoln został postrzelony w Teatrze Forda i zmarł wcześniej.

Wesele
Dobra wiadomość dla osób, które planują pobrać się w nadchodzącym roku. Rok 2007 będzie Rokiem Stanisława Wyspiańskiego – idealnym na wesele.

Serdecznie zapraszam na stronę 8 ››

Now S-13 S-12 S-11 S-10 S-9 S-8 S-7 S-6 S-5 S-4 S-3 S-2 S-1 Ezo Lin Top Pr