Frant - humor, satyra, krytyka
wiadomości # ogłoszenia # złote myśli # zwierzenia
Now S-12 S-12 S-11 S-10 S-9 S-8 S-7 S-6 S-5 S-4 S-3 S-2 S-1 Ezo Lin Top Pr

Umrę jak męczennik! – zapowiedział Saddam Husajn
W czwartek iracki trybunał wydał formalny nakaz egzekucji Saddama Husajna skazanego za zbrodnie przeciwko ludzkości. Ostatni wywiad z dyktatorem oraz transmisje z egzekucji będzie nadawać telewizja Al-Dżazira, w Polsce TV Trwam w paśmie "Rozmowy niedokończone".

Szanowni Państwo!
Dzięki Wam nie boimy się, że nasze wędliny uciekną z lodówki!
Dzięki Wam nie boimy się o zdrowie naszych klientów!
Zakłady Mięsne Constar

Kto dubbingował Kota w Butach w drugiej części "Shreka"?

SŁOTAchmura i deszczJESIEŃ
OTWARTYemeryt z wózkiemFUNDUSZ EMERYTALNY

Miłość jest jak wino, dla jednych słodka, dla innych cierpka.

Biedny Kaczyński
Zgodnie z tradycją łuski karpia zapewniają dobrobyt i pomyślność na cały przyszły rok. Dlatego po przygotowaniu ryby na Wigilię, chociaż kilka łusek schowaj głęboko do portfela.
Prezydent Kaczyński wbrew przesądowi wypuścił karpia do stawu.
Może myślał, że to złota rybka i jak ją puści, to spełni jego trzy życzenia.

Kilkuset działaczy i samorządowców PSL z całego kraju spotkało się w sobotę w Warszawie na uroczystym śledziku. Prezes PSL Waldemar Pawlak powiedział do zgromadzonych: "Witam kwiat ruchu ludowego!
Jeszcze Polska nie przekwitła, póki my żyjemy,
żeby dalej kwitła, za to wypijemy!"

SUPER
Fakt
KRAJ * ŚWIAT * MARS
marsONLINE
FUCKTY (NIE) Z TEJ ZIEMII

Olekwas
"Dziennik" pisze, że Aleksander Kwaśniewski rozważa możliwość powrotu do polityki. Może mu w tym pomóc Andrzej Olechowski, jeden z założycieli PO. Obaj politycy spotkali się trzy dni temu. Sondowali, czy możliwe jest wspólne obalenie rządu.

Lustracja majtkowa
Rząd zamierza dokładnie sprawdzić majtki urzędników i szefów firm państwowych. Chce ich w ten sposób zniechęcić do wykorzystywania swojego stanowiska do niecnych celów. Osoby publiczne mają żyć w czystości, a nie molestować i cudzołożyć. Dlatego rząd kończy właśnie prace nad ustawą, która zmusi wszystkie osoby zajmujące publiczne stanowiska oraz ich współmałżonków do ujawnienia swoich majtek. Kto zatai majtki, może nawet trafić do więzienia.
Szczegółowe zapisy nowej ustawy mogą jeszcze ulec zmianie, ale pewne jest, że zostanie rozszerzona grupa osób, których majtki będą regularnie prześwietlane.

Źródło: Rzeczpospolita, Frant

Król Żydowski - królem Polski?
Grupa 46 posłów posłów PiS, LPR i PSL chce powołać na króla Polski samego Jezusa Chrystusa. Projekt uchwały, która ogłosi Jezusa królem Polski, jest już w Sejmie.
"Raduj się wielce, Córo Syjonu, wołaj radośnie, Córo Jeruzalem! Oto Król twój idzie do ciebie, sprawiedliwy i zwycięski. Pokorny - jedzie na osiołku, na oślątku, źrebięciu oślicy."

Źródło: Rzeczpospolita, Biblia Tysiąclecia

Kochany Internauto!
Wstań na chwilę od komputera i spójrz w lustro. Jak ty wyglądasz?! Ogól się, umyj się, uczesz się, ubierz się i wyjdź na spacer! Żartowałem. Tak naprawdę, to zostałeś Człowiekiem Roku 2006 według amerykańskiego tygodnika TIME! Gazeta, jak co roku, przyznała tę prestiżową nagrodę. Tym razem nie dostała jej żadna znana postać, a po prostu Ty!
TIME - Person of the Year: You!

Przegląd prasy: metro
Nauczyciele coraz bardziej spoufalają się z uczniami
W gdańskim liceum nauczycielka języka francuskiego uprawiała miłość francuską z uczniami, którzy byli zagrożeni z jej przedmiotu. Najgorszy uczeń osiem razy poprawiał ocenę po francusku. We Wrocławiu 28-letnia nauczycielka angielskiego zapraszała uczniów do swojego mieszkania, gdzie onanizowała imprezy z alkoholem i narkotykami. W gimnazjum w Piekarach Śląskich pijaną nauczycielkę historii zatrzymali policjanci. Zgubiła majtki i prowadziła zajęcia bez majtek.
Obserwujcie swoje dzieci, czy nie przychodzą ze szkoły zadowolone?!

Ostatnie Boże Narodzenie
Watykański dziennik "L'Osservatore Romano" krytykuje próby nadawania świętom Bożego Narodzenia komercyjnego charakteru i zacierania ich religijnego wymiaru. W związku z tym zachęca do zdobycia się na odwagę i wykreślenia Bożego Narodzenia z listy świąt.
Frant proponuje wykreślić też Wielkanoc. A na miejsce tych świąt przywrócić bardziej konsumpcyjne - Bachanalie.

Źródło: IAR, gazeta.pl

Prosta jak sosna teoria ewolucji (drzewolucji)
Roman Giertych zdopingowany przez rodziców, którzy chwalą sobie jego pomysł ze szkolnymi mundurkami, ma już nową koncepcję. Aby dzieci i młodzież nosiła ortopedyczne obuwie szkolne (juniorki) i tornistry na plecach, które pomogą młodym ludziom utrzymywać prawidłową pionową postawę.

Maciej Giertych, profesor nauk leśnych:
- Współczesna rozwydrzona i przygarbiona młodzież wielu ludziom kojarzy się z małpami. Stąd pewnie wzięła się ta niedorzeczna teoria ewolucji. Dlatego pomysł mojego syna Romana, żeby prostować ludzi za młodu przypadł mi do gustu. Prości obywatele na pewno nie pochodzą od tych mądrych zwierzątek.

Achtung! Achtung! Nadlatują cztery kolejne F-16!
Chowaj się kto może! Jesienią są wiatry - jak zawieje, to samoloty będzie rzucać po całej Polsce, a jedna maszyna już miała usterkę. W czwartek i piątek siedzimy więc w piwnicach.

Dziennik.pl dowiedział się, że jeden z pierwszej czwórki myśliwców, które już do Polski dotarły, ciągle jest zepsuty. Na szczęście mamy wykupiony serwis gwarancyjny na trzy lata. Jeśli więc przez trzy lata Amerykanom nie uda się go naprawić, będą musieli przysłać nam nowy samolot.
Pozostałe trzy maszyny też stoją ciągle w hangarch. Nie wylatywały ani razu, bo jakiś części do nich brakuje (odpadły w locie do Polski, albo nie zainstalowano ich w fabryce).

Jak po angielsku nazywa się syn lesbijki?

Tajemnica sfinksa?
Nigdy nie twierdziłyśmy, że ojcem dziecka Anety Krawczyk jest Andrzej Lepper - mówi pani mecenas (pełnomocnik byłej radnej Samoobrony). Moja klientka twierdziła, że dziecko zrobił jej szef - poseł Stanisław Łyżwiński. Ale badania DNA wykluczyły jego ojcostwo. W tym okresie Aneta współżyła także z Andrzejem Lepperem, dlatego zasugerowałam, żeby i jego przebadać. Ale Krawczyk powiedziała, że lider Samoobrony nie jest ojcem jej dziecka, więc badania DNA Leppera nie będą konieczne. To samo Aneta Krawczyk powiedziała prokuratorowi. I dodała, że wie, kto rzeczywiście jest ojcem jej córki, ale... nie powie.
Jan Cieślik, były radny Samoobrony z Radomska, o ojcostwo 3-letniej Weroniki podejrzewa Jacka Pipeckiego, asystenta Łyżwińskiego. - Często woziłem Anetę do biura poselskiego, którym rządził Popicki. Tam działy się dziwne rzeczy.
- Nie jestem ojcem najmłodszego dziecka pani Anety Krawczyk - zarzeka Jacek Pipeicki. Ja jestem tylko ojcem chrzestnym. Prawdziwym ojcem Weroniki jest Marek Kelner, niegdyś polityk Samoobrony.
- To łobuz jeden - mówi Kelner. Jak on mógł tak powiedzieć. Przecież to pomówienie. Popicki będzie musiał słono zapłacić za to, co zrobił. Nie daruję mu tego! Złożę w tej sprawie pozew, a jak nie pomoże, to pogadamy inaczej. Jak babcie kocham - poznałem Krawczyk, kiedy była w czwartym miesiącu ciąży. I wkrótce szybko odszedłem z tego klubu, gdy zobaczyłem, z jakimi ludźmi mam do czynienia. Samoobrona i gomora.
Sama Aneta Krawczyk wyklucza ojcostwo Kelnera:
- Owszem, bywałam w barach, a ale nigdy nie spałam z kelnerem.
W takim razie kto jest ojcem Weroniki? Krzysztof Krawczyk? Szewczyk Dratewka? A może Filipek z konopi.

Źródło: RMF FM, Super Express, dziennik.pl, gazeta.pl, Frant

Koniec świata
"Frytka" zgubiła bransoletkę za 13 tys. złotych. Dziennik "Fakt" uruchomił specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze na nowa bransoletkę dla Agnieszki Frykowskiej. "Frytka" obiecała, że jak tylko dostanie spadek po dziadku z Ameryki (3 miliony dolarów), to odda wszystkim darczyńcom pieniądze. A póki co bez tej bransoletki czuje się taka goła.

Majteczki w kropeczki
Wicepremier Andrzej Lepper uważa, że "Gazeta Wyborcza" publikując reportaż o przypadkach molestowania seksualnego w Samoobronie przygotowała zamach stanu i chciała obalić rząd. W związku z tym wicepremier będzie domagał się zamknięcia "Gazety" (i przy okazji portalu gazeta.pl). "Gazeta.pl" jakby przewidziała co się święci i zmieniła niedawno swoją starą ikonę stara ikona gazeta.pl na nową nowa ikona gazeta.pl. W niepewnych czasach jakich żyjemy, krata źle się kojarzyła - z zamknięciem, z wiezieniem. A białe w kropeczki są majteczki:
Majteczki w kropeczki ło ho, ho, ho }
*Niebieskie wstążeczki ło, ho, ho, ho }
Bielutki staniczek ło, ho, ho, ho }
*Maleńki guziczek ło, ho, ho, ho }


Źródło: PAP, gazeta.pl, Bayer Full "Majteczki w kropeczki"

DZIENNIK
marsONLINE
Wiadomości z Marsa
Dziś "Dziennik.pl" odkrył na Marsie czaszkę!
Siedem mięsięcy temu 9 maja 2006 roku na stronie "Mars Anomaly Resarch" przedstawiono raport: Mars Humanoid Skull?
A dziś 9 grudnia "Dziennik.pl" pisze o sensacyjnym znalezisku na Marsie: "czaszka przypominająca ludzką i to na planecie, na której nigdy nie stanęła ludzka noga, może być dowodem, że nie jesteśmy w kosmosie sami... Ostatnie dni są zresztą pełne marsjańskich ciekawostek. Najpierw odkryto tam resztki wody, a teraz kości".
http://forumzn.katalogi.pl/Na_Marsie_sš_ludzkie_czaszki_-t8699.html

KOSMO-WASSER (H20 + CO2) COSMO-WATER
Zygmunt Hołoga z Jastrzębia Zdroju twierdzi, że ma zdolność pozyskiwania energii z kosmosu. Wynalazca otworzył w Jastrzębiu salon zdrowia, w którym chce udzielać porad i aplikować swoją wodę z dodatkiem kosmicznej energii. Za 1,5 litrową butelkę specyfiku żąda aż 5 zł. Katolicy ożywiają komórki swojego spragnionego ciała o wiele taniej - boska woda "Jankowski" kosztuje 2,10 zł.

Źródło: Dziennik Zachodni, Frant

Taco - sraco
Co najmniej 46 osób w trzech stanach USA hospitalizowano z powodu zakażenia groźną bakterią E. coli. Źródłem choroby okazała się sprowadzona z Meksyku zielona cebulka-dymka, dodawana do dań serwowanych w sieci jadłodajni Taco Bell. Podobno dymka pochodziła z upraw ekologicznych (rolnik srał na grządkę i był nawóz).

Źródło: PAP, Frant

Okazanie członków Samoobrony
Pierwszy raz w historii polskiego parlamentaryzmu posłowie mogą być zmuszeni do obnażenia się przed prokuratorem. To jeden ze sposobów na zweryfikowanie zeznań Anety Krawczyk byłej radnej Samoobrony, która ujawniła "Gazecie Wyborczej", że w zamian za usługi seksualne dla Andrzeja Leppera oraz swojego szefa Stanisława Łyżwińskiego dostała pracę w partii. Podczas przesłuchania w prokuraturze Krawczyk była pytana o szczegóły budowy ciała wicepremiera Leppera. Nie były to szczegóły, które w jakiś sposób byłyby satysfakcjonujące dla Anety, a tym bardziej dla prokuratora, który jest mężczyzną. Aneta Krawczyk wskazała na zaciemnienie pokoju, które powodowałało, że nie mogła znaleźć tego szczegółu - zaznaczył prokurator. Ale w końcu się znalazł.

Źródło: gazeta.pl, Radio TOK FM, Życie Warszawy, Frant

Wicepremier Andrzej Lepper potwierdził, że Aneta Krawczyk bywała w jego pokoju podczas imprez partyjnych w hotelu poselskim, a nawet siedziała goła na jego kolanach i podrygiwała. Jednocześnie dodał, że nie ma nic wspólnego ze skandalem związanym z oskarżeniami o molestowanie seksualne w Samoobronie. Stwierdził, że afera związana z "pracą za seks" to spisek mający na celu rozbicie koalicji i zapewnił, że nie złoży dymisji.

Źródło: TVN24, Życie Warszawy, Frant

Przychodzi baba do lekarza i nie wychodzi z gabinetu przez pół godziny.

Unia Polski z Litwą - unia atomowa
W tym tygodniu zapadnie decyzja w sprawie ewentualnego udziału strony polskiej w budowie elektrowni jądrowej na Litwie. Udział Polski w inwestycji polegałby prawdopodobnie na rozczepianiu jąder.

Źródło: Nasz Dziennik, Frant

Edukacja seksualna młodzieży:

Masz córę - uważaj na gacki!
Tajemniczym wirusem została zakażona 16-letnia dziewczyna. Gdy ugryzł ja nietoperz - zrobiła się z niej latawica. Rodzice są bezradni. Nie mogą upilnować jej w domu. Wieczorem zamykają ją pod kluczem w pokoju, a ona nie wiadomo którędy wyfruwa do nocnych klubów.

Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy
Po 21 latach działalności najstarsza sejmowa restauracja Romana Maliszewskiego znana z tradycyjnych polskich dań została zamknięta na kłódkę. Tak zdecydowali sami posłowie. Teraz będą jadać tajskie zupy, lasagne, żabie udka i ślimaki w nowej restauracji sejmowej, prowadzonej przez firmę Impel Catering (cóż za nazwa, impel oznacza zmuszać, czy będą zmuszać posłów do jedzenia płazów i ślimaków?). Dlaczego posłowie zdradzili polską kuchnie? Gdzie podział się ich duch patriotyzmu? A może po polskich daniach mieli obstrukcje?

Źródło: metro, Frant

Prawie jak Pluton
W Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie) powstanie pierwszy obrotowy wieżowiec świata. Z okien wieżowca będzie można podziwiać krajobraz księżycowy. 30-piętrowy okrągły budynek będzie się obracać w podstawie. Ma wykonywać pełny obrót wokół swojej osi w ciągu tygodnia. To siedem razy wolniej niż Ziemia i prawie tak szybko jak Pluton. Pośpiech powolny skały przewrócić zdolny.

Źródło: http://www.timeresidences.com/, PAP, Frant

Ostatnia Wieczerza
Szczątki embrionów znaleźli pracownicy komunalnego zakładu oczyszczania miasta obok kontenerów na śmieci szpitala w Krasnymstawie (Lubelskie). Psy miały niezłą wyżerkę. Embriony pochodziły ze zlikwidowanego studium medycznego w tym mieście.

Źródło: PAP, Frant

Warchołki - polskie andrzejki
Warchołki - polskie andrzejkiAndrzejki - Dzień Świętego Andrzeja Apostoła (30 listopada), najhuczniej świętowany jest w Szkocji, ponieważ św. Andrzej jest jej patronem.
W Polsce w wigilie dnia św. Andrzeja (29 listopada) obchodzi się warchołki, podczas których wróży się przyszłość, szczególnie matrymonialną. Najbardziej znaną wróżbą jest lanie wosku na wodę.

open fajans

Ludzie! Coś mnie swędzi w kroczu! Chyba będzie burza.

PiS nie Janosik, daje bogatym, a nie biednym
Prezydent podpisał wczoraj pakiet ustaw podatkowych. Najbardziej na zmianach skorzystają osoby, które dziś płacą podatek wedle 30- i 40-procentowej stawki. Podwyżka progów podatkowych (z ok. 37 do 43,4 tys. zł oraz z 74 do 85,5 tys. zł) da im oszczędności rzędu kilkuset złotych rocznie. Bogatemu to i źrebak się ocieli.

Źródło: Życie Warszawy, Frant

To ostatnia niedziela
Teraz nie pora szukać wymówek,
Fakt że skończyło się.
Dziś przyszła inna, bogatsza i lepsza ode mnie
I wraz z tobą Warszawo skradła szczęście me
marcinkiewicz
Jedną mam prośbę, może ostatnią,
Pierwszą od wielu lat
Daj mi tę jedną niedzielę, ostatnią niedzielę
A potem niech wali się świat.

Ta ostatnia niedziela -
Dzisiaj się rozstaniemy
Dzisiaj się rozejdziemy na wieczny czas.

To ostatnia niedziela,
Więc nie żałuj jej dla mnie
Spojrzyj czule dziś na mnie ostatni raz

Będziesz jeszcze dość tych niedziel miała
A co ze mną będzie, któż to wie.

To ostatnia niedziela -
Moje sny wymarzone,
Szczęście tak upragnione skończyło się.

Pytasz co zrobię i dokąd pójdę
Dokąd mam iść, ja wiem.
Dziś dla mnie jedno jest wyjście, ja nie znam innego
Tym wyjściem jest, no mniejsza z tym

Jedno jest ważne, masz być szczęśliwa
O mnie już nie troszcz się,
Lecz za nim wszystko się skończy, nim los nas rozłączy,
Tę jedną niedzielę daj mi.

Ta ostatnia niedziela -
Dzisiaj się rozstaniemy
Dzisiaj się rozejdziemy na wieczny czas.

Śpiewał: Kazimierz Marcinkiewicz. Tekst Zenona Friedwalda "To ostatnia niedziela".

Trzeba posprzątać po II tur wyborów.

Wybory samorządowe 2006
Zapytałem człowieka, który wyszedł z lokalu wyborczego o wrażenia z II tury wyborów:
- Panie, mały wybór jest - tylko dwóch kandydatów!

Co kraj to obyczaj
W środę Sąd Ludowy skazał twórce największego w Chinach internetowego serwisu pornograficznego - pana Chena Huia - na wyrok dożywocia za propagowanie w sieci nieobyczajnych treści. Współczujemy Chuiowi. U nas w Polsce nawet na Uniwerku Jagielońskim koła naukowe puszczają sobie na zebraniu slajdy z panienkami i nikt nie idzie za to do więzienia.

Źródło: gazeta.pl, Frant

Umarł król, niech żyje król!
Po konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Kuusamo Stefan Hula zajmuje 12 miejsce w klasyfikacji generalnej, natomiast Adam Małysz nie zdobył ani jednego punktu. Czyżby Małysz się skończył, a nowym mistrzem świata został Stefan Hula?

Sport - boks zawodowy
Krzysztof "Diablo" Włodarczyk pokonał 2 : 1 Amerykanina Kunichama i został mistrzem świata IBF w wadze junior ciężkiej.

Czarny humor
Totalizator Sportowy w nietypowy sposób przyłączył się do żałoby narodowej po śmierci górników z "Halemby". Kierownictwo firmy uznało, że moment losowania ma zbyt radosny charakter, by pokazywać je na wizji. Kulki tak wesoło się kręcą i podskakują, jakby wygrały 6 milionów w toto lotka.

Źródło: gazeta.pl, Frant

Czego nie robi się dla Unii
Aleksander Łukaszenka oznajmił, że marcowe wybory prezydenckie na Białorusi zostały sfałszowane, ale na jego niekorzyść, bo prawdziwe poparcie dla urzędującego prezydenta było tak wysokie, że aż niewiarygodne. Z Europy napływały obietnice, że wybory zostaną uznane, jeśli będzie na nich "mniej więcej europejski wskaźnik". Dlatego ze 120 proc. wyborców, które na mnie głosowali zrobiliśmy 86 proc. - mówi Łukaszenka. - Ale Unia Europejska zrobiła nas w trąbę i nie uznali nawet tak zaniżonych wyników.
Rosja też nie jest w porządku, domaga się, by Białoruś płaciła za importowany gaz nawet do 200 dolarów za 1000 metrów sześciennych (obecnie Białoruś otrzymuje od Rosji gaz za niecałe 50 dolara za 1000 m sześciennych).
Dobrze, że Polacy nie sfałszowali wyborów prezydenckich, bo byśmy mieli innego prezydenta i Rosja zażądała by od nas nawet do 200 dolarów za 1000 metrów sześciennych gazu.

Źródło: PAP, Frant

Nocny Marek
Sztab Kazimierza Marcinkiewicza przeprasza wszystkich warszawiaków za Kazia, który dzwonił do ludzi w środku nocy i krzyczał do słuchawki: Nie śpij, nie czekaj, wybierz Kazimierza! Obiecujemy, że więcej się to nie powtórzy. Dopilnujemy Kazia, żeby dzwonił tylko w dzień. Warszawiacy będą mogli spokojnie spać. A swoją drogą to chłop ma zdrowie - jednej nocy obudził 10.000 osób.

Buenos Aires
Pod nosem ochroniarzy ze służb specjalnych złodzieje ukradli w Buenos Aires jedną z córek prezydenta USA, 24 letnią Barbarę Bush. Na szczęście George Bush ma drugą podobną córę.

Źródło: PAP, Frant

Babilon
Wstrzymano sprzedaż jednej z partii preparatu mlekozastępczego dla niemowląt Babilon pepti 2. Przyczyną wstrzymania obrotu było zawiadomienie, że po spożyciu Babilonu jedno z dzieci uległo rozwolnieniu.

Źródło: PAP, Frant

F-16 i liczydła
Po kłopotach z F-16 Wojsko Polskie wystraszyło się trochę nowoczesnych technologii i wykluczyło z przetargu firmę Dell. Agencja Mienia Wojskowego, chce aby klawiatura i myszka były podłączane do komputera przez wychodzące z użycia gniazdka PS/2, natomiast Dell zamierza produkować w Łodzi komputery z... nowoczesnymi portami USB.

Źródło: Puls Biznesu, Frant

Kazimierz Krzywousty
Kandydat PiS na prezydenta Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz przeszedł w stołecznej redakcji gazety "Echo Miasta" badania "wykrywaczem kłamstw":
1. Jak ma pan na imię: Kazimierz ------------
2. Jak się pan nazywa: Marcinkiewicz -------------
3. Czy często pan kłamię: tak ------------
Wyniki badań wskazują, że podczas testu kandydat nie skłamał ani razu.

Źródło: PAP, Frant

Abrakadabra
Minister budownictwa, magister inżynier ogrodnictwa Andrzej Aumiller z Samoobrony spośród wielu kandydatek na stanowisko dyrektora ministerstwa budownictwa wybrał magister politologii Sylwię Wiśniowską, która jest córką wicemarszałek Sejmu, parapsycholog Genowefy Wiśniowskiej z Samoobrony.

Źródło: IAR, Wikipedia

Niedziela trzynasta i basta
Samoobrona uważa, że TVP lekceważy oczekiwania mieszkańców wsi. Audycje dla rolników nadawane są wtedy, gdy ich widzowie są zajęci czym innym (np. przerzucają widłami obornik). Trzeba to zmienić. Jeszcze dzisiaj wystosuje w tej sprawie apel do prezesa TVP Bronisława Wildsteina - mówi Janusz Maksymiuk z Samoobrony. Program rolniczy "Tydzień" ma być nadawany w niedzielę około godz. 13, aby po powrocie z kościoła rolnicy mogli wysłuchać najciekawszych informacji. A co będzie jak w niedziele o 13-tej będzie skakał Małysz? To się Małysza przesunie na inną godzinę - odpowiada poseł.

Źródło: Życie Warszawy, Frant

Szybkie czytanie
Aż 5490 słów na minutę czyta Joanna Błyskawica, która wygrała sobotnie eliminacje do VIII Mistrzostw Polski w Szybkim Czytaniu. Czyta tak szybko, że nie nadąża przewracać kartek. W eliminacjach tak się spieszyła, że podarła 60 kartek.

Źródło: Życie Warszawy, Frant

Dobra partia?
Dziesięć sióstr betanek z klasztoru w Kazimierzu Dolnym zostało wydalonych z zakonu, ponieważ nie podporządkowały się decyzji Watykanu o wyznaczeniu nowej przełożonej.
Czy wydalona z zakonu siostra jest dobrą partią na żonę?

Źródło: PAP, Frant

Fałszerstwo Wyborcze
Podczas liczenia głosów przez komisję wyborczą mąż zaufania próbował postawić krzyżyk na pustej karcie przy nazwisku swojej matki, aby rodzicielka miała więcej głosów. Ale go złapali i może trafić do więzienia.
- Głupio zrobił - mówi Elżbieta Gęsina (z PO), nowo wybrana radna dzielnicy Białołęka. - To było dopiero drugie głosowanie w życiu mojego syna. Mógł nie znać wszystkich procedur (jako maż zaufania pewnie nie wiedział, że nie wolno fałszować wyborów). Podejrzewam, że ktoś go sprowokował (diabeł, albo ktoś z PIS-u). Gdyby komisja lepiej funkcjonowała (i pilnowała mojego syna), toby do tego nie doszło - dodaje.

Źródło: gazeta.pl, Frant

Posłowie PiS chcą zlikwidować Święto Pracy
- Jako kobieta wykształcona jestem przeciwna obchodzeniu święta robotniczego - mówi Małgorzata Bartyzel (Prawo i Sprawiedliwość). - 1 Maja ma nie najlepszą tradycję, budzi też niedobre skojarzenia. Kojarzy się z wyzyskiwanymi robotnikami, bezrobotnymi i innymi nieudacznikami. Odwoływanie się do ruchu robotniczego w erze inteligencji budzi wątpliwości. W gruncie rzeczy to święto jest anachronizmem - dowodzi posłanka PiS.

Źródło: Życie Warszawy, Frant

Dziś odbędzie się ślub Toma Cruise'a i Kate Holmes (prapra...wnuczki Sherlocka Holmesa).

Wielka awaria dzisiaj jest w Warszawie.
Od godz. 14:30 nie ma sygnalizacji świetlnej, ani prądu w biurowcach i blokach mieszkalnych. Prądu nie ma nawet w Pałacu Kultury. I znowu okazało się, że jesteśmy zacofani. We Francji awaria była 4 listopada, a u nas jest dopiero dzisiaj (17 listopada).

Źródło: PAP, Frant

Amerykańskie świnie
W listopadzie ubiegłego roku Rosja nałożyła embargo na polskie mięso, bo było fałszywe - za mało czerwone. Śledztwo wykazało, ze żaden z transportów mięsa, zakwestionowanych przez rosyjskie władze nie pochodził z Polski, ani nie był przewożony przez nasze terytorium. Mięso pochodziło w rzeczywistości ze Stanów Zjednoczonych i nawet tranzytem nie było przewożone przez Polskę. Natomiast do Polski podstępni Amerykanie przysłali ryż z genem szczura, który został wycofany ze sprzedaży w całej Unii Europejskiej, bo modyfikowana genetycznie żywność może powodować alergie, choroby układu pokarmowego, a nawet nowotwory. Amerykanie dla niepoznaki zmieszali ryż z genem szczura ze zwykłym ryżem i myśleli, że głupie Polaczki nie poznają. Ale Polacy to mądry naród. Ludzie narzekali, że po zjedzeniu ryżu czują się - jakby im sierść rosła na ciele i sprawa się rypła.

Źródło: IAR, RMF FM, Frant

Postkomunizm
Jeszcze raz wyciągamy rękę do wszystkich partii niekomunistycznych - oświadczył premier i zapewnił o gotowości PiS do tworzenia koalicji w samorządach. (Wcześniej do koalicji rządowej Kaczyński zaprosił Samoobronę, którą w 2003 roku nazwał esbeckim tworem).
Wyciągamy rękę przede wszystkim do PO, ale także PSL - powiedział Marek Kuchciński, szef klubu PiS. - Będziemy poszukiwali większości, po to by nie dopuścić do powrotu w wielu miejscach rządów SLD, komunistów i postkomunistów.
PSL nie jest wcale partią postkomunistyczną. Wywodzi się z ZSL, która przez 40 lat była partią satelicką PZPR.

Źródło: PAP, Wikipedia, Frant

Nudy na pudy
Uczniowie śląskich szkół będą we wtorek protestować przeciwko zakazowi używania telefonów komórkowych w szkole - donosi gazeta.pl. Jeśli uczeń chwyta za komórkę na lekcjach, albo molestuje koleżankę - jest to wina nauczyciela. Po prostu lekcja jest nudna. Nauczyciel powinien przebrać się za zająca i między wierszami mówić dowcipy.

Zapraszam do urn!
zapraszam do urn
12 listopada 2006

Beata Gilowska zlikwidowała akcyzę na kosmetyki
"Gdy się pojawiasz, na szklanym ekranie
Emisje zalewa czerwień twych ust:
Zyta 'Beta' Gilowska
Piękna dziewczyno z kanału TV
Przyjeżdzaj do mnie na kilka dni
Chciałbym cię mydlić, mydełkiem fa
Było by fajnie, sia ba daba da
Dmuchał bym tobie, z mydła balony
Byłbym szczęśliwy i zadowolony
Ty i ja, ty i ja, ty i ja - mydełko fa
Siaba da, siaba da ty i ja, mydełko fa"

Wykorzystałem fragmenty tekstu Marka Konrada: "Mydełko FA" (refren śpiewała Beata Drozdowska)

Fidel Castro powraca do zdrowia - widziano nawet jak jadł hamburgera.

Wybory samorządowe 2006
Nie wszyscy kandydaci w wyborach samorządowych są tacy sami.
Nie wszyscy są jednakowo źli. Kandydaci są róźni, a wybierasz Ty.

Cisza wyborcza
Dziś jest sobota, 6. dzień tygodnia,
proponuję więc listę nr ...

F-16 dostępne dla wszystkich
Mieszkańcy Poznania będą mogli na własne oczy zobaczyć i pomacać samoloty F-16. W dniu Święta Niepodległości swoje bramy otwiera baza lotnicza w Krzesinach. Złomiarze zacierają ręce.

Źródło: IAR, Frant

Corhydron 250 - nie dla teściowej
Gdy Twoja twoja ukochana teściowa ma w apteczce Corhydron 250, to powiedz jej żeby zadzwoniła pod bezpłatny numer telefonu: 0800-190-590 lub 0800- 000-889. Tam poinformują ją, czy nie ma wadliwego lekarstwa. W wyniku błędu producenta - Jelfy - we fiolce Corhydronu zamiast niego może być substancja silniejsza od słynnego Pavulonu. Po zaaplikowaniu Corhydronu 250 teściowa może zwiotczeć, a nawet zejść. A chyba nie chcesz mieć zwiotczałej teściowej?

Cud nad Wisłą: F-16 są już w kraju!
Po wielu perturbacjach polskie samoloty wielozadaniowe F-16 wreście dotarły do Polski i wylądowały w bazie wojskowej w podpoznańskich Krzesinach. I to aż dwie sztuki. Jeden przy lądowaniu zarył dziobem w ogrodzenie - nie wyrobił się z hamowaniem na pasie startowym, a drugiemu urwało się tylne podwozie i szorował ogonem po asfaldzie, aż iskry leciały. Jutro w Krzesinach ma się odbyć oficjalne przyjęcie do służby F-16, dlatego mechanicy maja pełne ręce roboty. Trzymajmy za nich kciuki, żeby zdążyli. I módlmy się za ludzi, którzy będą uczestniczyć w jutrzejszych pokazach.

Źródło: PAP, Frant

Posłowie Posłowie PiS, LPR oraz Ruchu Ludowo-Narodowego pracują nad projektem ograniczającym spożywanie tabletek antykoncepcyjnych i prezerwatyw. Polska rodzina jest zagrożona, bo mało dzieci się rodzi. A wszystko przez te prezerwatywy - mówią posłowie. Trzeba ograniczyć dostęp do prezerwatyw, najlepiej wprowadzić prezerwatywy na kartki. Albo dziurki w nich porobić, żeby nie były takie szczelne.
Jeszcze bardziej niebezpieczne niż prezerwatywy są środki antykoncepcyjne. Nie dosyć, że nie ma po nich dzieci, to jeszcze uzależniają jak narkotyki. W związku z tym trzeba ustawowo zmienić recepturę tabletek antykoncepcyjnych. Środki hormonalne należy zastąpić witaminami. Po witaminach kobiety będą rodzić piękne dzieci.

Źródło: Metro, Frant

F-16 coraz bliżej Polski
Cztery pierwsze F-16 wystartowały we wtorek z lotniska Bangor w USA o godz. 9 czasu polskiego. Wylądować miały w niemieckim Spangdalen, niedaleko granicy z Luksemburgiem, aby schłodzić silnik, który się przegrzewa i po przerwie wyruszyć do Polski. Dotarły tam jednak tylko dwa samoloty. Dwa pozostałe spadły do morza niedaleko Keflavik w Islandii. Powodem była awaria układu uzupełniania paliwa w powietrzu. Samoloty zostaną wyłowione i osuszone. A te dwa, które szczęśliwie dotarły do Niemiec, jak się uda je uruchomić (elektryka coś siada), już w środę mają być w Polsce. Samoloty, które miały dać Polakom poczucie bezpieczeństwa, są powodem do strachu. Ludzie obawiają się, że znowu będzie awaria i F-16 spadnie im na głowę.

Źródło: Życie Warszawy, PAP, Frant

Sok z cytrusów na mocne kości
Zespół naukowców z Texas A&M University przeprowadził dwumiesięczne badania na 34 samcach szczurów. 10 osobników, potraktowano jako grupę kontrolną i nie wprowadzono im żadnych zmian w trybie życia. Pozostałe 24 szczury wykastrowano. Następnie 9 wykastrowanym samcom wprowadzono do diety sok pomarańczowy, kolejnym ośmiu - sok mandarynkowy, a reszta była żywiona jak dotychczas. Świeży sok podawano gryzoniom każdego ranka. Tylko raz zabrakło świeżego soku, więc szczurom podano sok z kartonu i dostały sraczki. Aby zneutralizować kwaśny smak cytrusów, do soku zawsze dodawano wapno. Gryzonie piły soki bez problemów, podkreślają naukowcy. Chociaż jeden się zakrztusił i zdechł. Po dwóch miesiącach okazało się, że u szczurów po kastracji i na zwykłej diecie znacznie spadła gęstość tkanki kostnej. Co oznacza, że kastracja jest niezdrowa. Natomiast samce pijące sok mandarynkowy lub pomarańczowy miały większą gęstość kości, mniej enzymów trawiących kości i więcej przeciwutleniaczy we krwi. Badania wykazały więc, że picie soków jest zdrowe, przynajmniej dla wykastrowanych szczurów.

Źródło: Nutrition, PAP, Frant

Porno dla dzieci
"Ci, którzy nie chcą sprzedawać dzieciom pism i filmów pornograficznych, będą mogli oznaczyć swoje kioski specjalną naklejką. Nalepki rozprowadzą wśród sklepikarzy Kolporter i Onimedia, wydawca prasy erotycznej" - pisze "Życie Warszawy".
Ci którzy chcą sprzedawać dzieciom pisma i filmy pornograficzne nie nakleją nalepek. A ja myślałem, że w Polsce nie wolno sprzedawać dzieciom pism i filmów pornograficznych.

Czy płk Patolog jeszcze w tym tygodniu stanie na czele GROM-u?
Rzecznik MON pan Pasza nie chciał potwierdzić tej informacji. O stanowisko dowódcy GROM-u ubiegało się siedmiu kandydatów. Jeden już na wstępie został wykluczony, ponieważ przyszedł na rozmowę kwalifikacyjną pijany. Dwóch następnych odpadło po dziesięciu minutach rozmowy. Pierwszy - nie znał tabliczki mnożenia, a drugi strasznie seplenił. Czwarty kandydat wyłożył się na geografii - nie potrafił wymienić wszystkich naszych sąsiadów. Piąty kandydat był jakiś cherlawy, kazano zrobić mu 20 pompek, zrobił 10 i zabrało go pogotowie. Szósty kandydat wydawał się całkiem normalny, ale na koniec rozmowy pomylił drzwi i wlazł do szafy. Tylko co do siódmego kandydata nie było zadnych zastrzeżeń, bo nie przyszedł na rozmowę kwalifikacyjną. Ma usprawiedliwienie od lekarza. Z powodu braku konkurencji otrzyma nominację na nowego dowódcę jednostki specjalnej GROM.

Wielki dzień
Dziś wielki dzień dla pracowników firmy "Bawełnapol".
Zostaną zwolnieni z pracy.

Mały pikuś
Przylot samolotów F16 do Polski został przełożony na wtorek z powodu drobnej usterki - podała telewizjaTVN24. Dwóm samolotom odpadły skrzydła. Przyspawa się i na wtorek F-16 będą jak nowe - powiedział amerykański inżynier.

Uzależnieni
Pięć milionów mieszkańców Francji dotknęła w sobotę wieczorem prawie godzinna przerwa w dostawie prądu, spowodowana awarią dwóch niemieckich linii przesyłowych. Przerwa w dostawie elektryczności ubodła także wiele regionów Włoch, niemiecki region Nadrenii Północnej-Westfalii, Belgię i Hiszpanię. Niewiele brakowało, by elektryczności zabrakło w całej zachodniej Europie. Ale się porobiło - cała zachodnia Europa jest uzależniona od niemieckich linii przesyłowych! Ruskie rządzą gazem, a Niemcy prądem.

Źródło: PAP, Frant

Zero tolerancji, zero demokracji
Nie wyobrażam sobie, by w szkole była demokracja. Demokracja w szkole to nieporozumienie - powiedział minister edukacji Roman Giertych.
Skoro nie będzie demokracji, to samorządy szkolne zostaną zlikwidowane.

Źródło: PAP, Frant

Złoty Miller (Aumiller)
Prezydent Lech Kaczyński powołał magistra inżyniera ogrodnictwa Andrzeja Aumillera z Samoobrony na stanowisko ministra budownictwa. Andrzej Aumiller jest propagatorem zdrowego odżywiania się - prowadził w radio i telewizji cykliczne audycje popularyzujące spożywanie owoców i warzyw.

Źródło: www.uniapracy.org, www.wprost.pl

Trudno jest znaleźć dobrego ambasadora Polski przy UE - mówił wczoraj premier Jarosław Kaczyński. Na obsadzenie czeka od kilku miesięcy aż 16 placówek. Kandydat na szefa przedstawicielstwa przy UE poza znajomością języków obcych i przygotowaniem merytorycznym musi się także wykazać perfekcyjnymi kwalifikacjami moralnymi. A o takie w dzisiejszych czasach trudno. Jeśli PiS nadal nie będzie mógł znaleźć wystarczająco moralnych kandydatów w szeregach swojej partii, to zwróci się o posiłki do Samoobrony.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Frant

F-16 "przyfruną" do Polski
9 listopada przylecą do Polski pierwsze cztery samoloty bojowe F-16, które kupiliśmy od Amerykanów. Samoloty będą pilotować amerykańscy piloci, bo polscy maja karę za to, że pili w czasie pracy. Zresztą Amerykanie wolą osobiście dostarczyć zakupiony towar, żeby później nie było pretensji. Z okazji zakupu tak nowoczesnych maszyn (produkowanych od 1976 roku, ale ciągle modernizowanych), a dokładnie z okazji przekazania maszyn stronie polskiej odbędzie wielka uroczystość, w której weźmie udział 3 tysiące gości i ksiądz, który poświęci F-16. Matką chrzestną nowych maszyn zostanie żona prezydenta - Maria Kaczyńska (z domu Mackiewicz), która po ukończeniu studiów podjęła pracę w Instytucie Morskim w Gdańsku.

Źródło: Express Ilustrowany, Wikipedia, Frant

Mężczyźni homoseksualni żenią się z kobietą, gdy chcą ukryć swoje preferencje. W mowie potocznej na homoseksualistę mówi się pedał. A jak nazywa się żona pedała?
Pedia, a jeśli jest oczytana to - encyklopedia.

Zamaskuj swojego poldka
Na właścicieli polonezów padł blady strach. Na Śląsku grasuje szajka, która kradnie te auta - informuje "Dziennik Zachodni". Policja radzi, aby dla zmyły zamiast znaczków FSO Polonez umieścić na samochodzie znaczki Łada Samara.

Wyrośnie nam elita
Doktor Andrzej Lepper będzie ministrem edukacji rolniczej. Pod opiekę jego resortu już niedługo trafi blisko 100 ponadgimnazjalnych szkół rolniczych, które do tej pory podlegały Ministerstwu Edukacji Narodowej. Ciekawe kto lepiej wyszkoli swoich uczniów, czy Lepper czy Giertych?

Źródło: Życie Warszawy, Frant

Homoedukacja
Ministerstwo Edukacji (Mirosław Orzechowski) rozważa możliwość podziału gimnazjów na męskie i żeńskie. Powtarzam pytanie: czy izolowanie chłopców od dziewcząt, nie będzie prowadzić do postaw homoseksualnych, tak potępianych przez LPR?

Źródło: IAR, Frant

Znaczenie imion
Eugeniusz (eu + geniusz) = europejski geniusz
(EU = European Union).

Liga Polskich Rodzin zabiega, aby zmienić przepis konstytucji mówiący o ochronie życia. Na początku LPR chciało dodać do art. 38 konstytucji trzy słowa, potem jeszcze trzy, później...
Ostatecznie zapis w konstytucji ma wyglądać:

WOLNOŚCI I PRAWA OSOBISTE
Art. 38.

Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi (i bocianowi) prawną ochronę życia od Adama i Ewy do naturalnej śmierci z wyjątkiem kary śmierci.

W związku z planowaną zmianą art. 38 konstytucji mam pytanie: czy za zabicie plemnika w wyniku masturbacji będzie groziła człowiekowi kara 5 lat pozbawienia wolności?!

W 2007 roku będą pieniądze na podwyżki dla lekarzy, zabraknie ich na leczenie - pisze Życie Warszawy. Narodowy Fundusz Zdrowia prosi więc pacjentów o niechorowanie. Osoby, które jednak zachorują, zrobią to na własną odpowiedzialność.

Teoria względności
Czas związany jest z ruchem. Podróżnicy kosmiczny starzeją się wolniej niż ich bracia pozostający na Ziemi. Gdyby podróżnik kosmiczny poruszał się z prędkością światła, nie starzałby się wcale.
29 października odbędziemy podróż w czasie z godz. 3.00 na godz. 2.00. Większość ludzi będzie spała i nie doświadczy tej podróży. Natomiast tym co pracują na noc, czas się wydłuży - będą harowali o godzinę dłużej. Najdziwniejszą przygodę przeżyją ludzie w pociągach. PKP zatrzyma czas - pociągi staną na godzinę.

Źródło: Jay Orear "Fizyka", Frant

Wiadomości z kraju
Szesnastoletnia Monika, uczennica elbląskiego liceum powiesiła się w przykościelnej sali katechetycznej.
Jezu ufam Tobie!

Wojna z Bogiem
Polska weszła do NATO w 1999 roku i chce w nim odgrywać ważną rolę. Bo w Polsce, kraju katolickim, armia jest dumą narodową - pisze "La Libre Belgique". Aby dać przykład innym sojusznikom, którzy nie kwapią się do wojenki Polska wyśle 1100 żołnierzy do Afganistanu.
Bush też jest człowiekiem głęboko wierzącym. Należy do kościoła metodystycznego.
Metodyści wezwani są do:
- nie czynienia nikomu krzywdy i unikania wszelkiego zła,
- czynienia dobra przez służbę bliźniemu,
- korzystanie z ustanowionych środków łaski.
Pewnie dlatego Bush tak chętnie bierze udział w różnych wojnach. Np. w wojnie w Afganistanie, która trwa z krótką przerwą od 35 lat. W ostatnich miesiącach zginęło tam ponad półtora tysiąca ludzi, amerykańskie śmigłowce szturmowe wystrzeliły 35 tysięcy sztuk amunicji i prawie dwa tysiące rakiet. Ostatnio amerykanie myśleli, że w afgańskiej wiosce ukrywają się Talibowie i zbombardowali wioskę. Zginęło prawie 80 niewinnych ludzi (w tym kobiety i dzieci). To nie pierwsza pomyłka Amerykanów, ale jak powiedział Włodzimierz Lenin: tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi.

Źródło: PAP, Życie Warszawy, Wikipedia, metodyści.pl, Wirtualna Polska, Gazeta Wyborcza, Frant

Ministerstwo zdrowia szykuje nam nowy podatek
Obowiązkowe ubezpieczenie pielęgnacyjne ma wejść w życie od stycznia 2008 r. Według projektu ustawy w pierwszym roku składka miałaby wynieść 0,5 proc., a od następnego wzrosnąć do 1,2 proc. dochodów. Obowiązkowe ubezpieczenie pielęgnacyjne ma na celu stworzenie możliwości godnego życia ludziom niezdolnym do samodzielnej egzystencji z powodu chorób, urazów lub starości.
Już wcześniej pieniądze z prywatyzacji zasiliły ZUS, który je pomnaża i dzięki temu ludzie na stare lata dostają wysokie emerytury, za które mogą zwiedzić całą Europę. Należy się im to, bo harowali całe życie. A teraz jeszcze państwo chce pomóż osobom niesamodzielnym. Jak tak dalej pójdzie, to nie wystarczy tych 3 milionów mieszkań, które wybuduje PiS, bo ludzie z całej Europy będą walić do nas drzwiami i oknami. Bo któżby nie chciał mieszkać w państwie, które tak troszczy się o swoich obywateli?!

Źródło: Życie Warszawy, Frant

Hubert jechał w nocy samochodem do nowej pracy za granicę. Żeby nie zasnąć zażył amfetaminę. Hubert jechał prawidłowo, lecz kierowca, który jechał z naprzeciwka zasnął i uderzył w niego.

Przegląd prasy: Super Express
Patrz Kubica, uciekła ci Mucha!
Po czterech latach rozstała się jedna z najbarwniejszych polskich par. Anna Mucha przyjechała z dalekiego Afganistanu tylko po to, by wyprowadzić się od Kubicy. Wyprowadzka przebiegała błyskawicznie, Ania zabrała swoje rzeczy (trzy bluzki) i odjechała z piskiem opon do Afganistanu. A Kubica nawet nie zauważył. Zorientował dopiero wówczas gdy przeglądał Super Express, w którym napisali, że odeszła od niego ukochana.

Wojciech Jaruzelski i muzyka metalowa
Zgadnijcie, kto wykonał oficjalną stronę internetową generała Wojciecha Jaruzelskiego?
Wykonał ją Radosław Grabiński, który pod szyldem Temporary Art projektuje grafiki i strony WWW dla zespołów metalowych.

Źródło: stopka strony www.wojciech-jaruzelski.pl

Wrześniowy spadek bezrobocia zaskoczył wszystkich. A najbardziej bezrobotnych. 2,4 mln. osób jest w szoku.

Samoobrona będzie współpracować z Jedną Rosją, największym rosyjskim ugrupowaniem wspierającym prezydenta Władimira Putina - napisało "Życie Warszawy". Może w przyszłości podobnie jak Ukraina dostaniemy zniżkę na gaz.

Wywalimy Filipka i w dupie
Mojzesowicz: najprzyzwoitsi ludzie poodchodzili z Samoobrony, a największe gnidy zostały. Przecież Lepper widzi co jest grane, co on jest ślepy? Kurdupel Filipek moją sekretarkę tam zgwałcił i co?
Jak to co?! Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper poinformował, że poseł Krzysztof Filipek jest kandydatem na nowego sekretarza stanu w koalicyjnym rządzie. Ma odpowiadać za kontakty między partiami w ramach koalicji rządowej. W zamian za to stanowisko kandydat obiecał, że już nigdy więcej nie będzie gwałcić dziewczynek, ani kukiełek. Tak mu dopomóż Bóg!

Źródło: gazeta.pl, PAP, Frant

Doktor Syryjczyk przed laty skazany za ograbienie zwłok kandyduje z listy Samoobrony do pomorskiego sejmiku - donosi Gazeta Wyborcza.
Zapytaliśmy doktora dlaczego zabrał zmarłemu portfel z pieniędzmi?
- Sam mi go dał w podziękowaniu, że tak dobrze się nim zająłem - powiedział doktor. Pieniądze wziąłem, bo nie miałem sumienia odmówić zmarłemu. Zresztą jemu pieniądze i tak by się nie przydały. A na wszelki wypadek zostawiłem mu (w kieszeni) jedną monetę dla Charona.

Z kraju
Policjanci zatrzymali samochód z czterem podejrzanymi facetami. Po uchyleni szyby okazało się że z wnętrza pojazdu wydobywa się okropny fetor. Źródłem smrodu były prawdopodobnie skarpety przebywających w aucie mężczyzn. Za posiadanie środków odurzających zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Firma Gerda ogłosiła konkurs. Do wygrania są drzwi. Trzeba znaleźć 4 mocne strony drzwi i napisać hasło reklamowe.

Kultura
Naomi Watt prapra...wnuczka Jamesa Watta brytyjskiego inżyniera i wynalazcy, konstruktora maszyny parowej otrzymała propozycję zagrania głównej roli w nowej wersji (remake'u) klasycznego dreszczowca "Ptaki" Alfreda Josepha Hitchcocka. Początkowo Hitchcock podobnie jak Watt studiował inżynierię i interesował się projektowaniem. Później, zaintrygowany fotografią, wciągnął się w środowisko filmowe. W roku 1925 nieomal przez przypadek został reżyserem filmowym. Nakręcił wiele filmów i zmarł.

Źródło: PAP, Wikipedia, Frant

Serdecznie zapraszam na stronę 7 ››

Now S-12 S-12 S-11 S-10 S-9 S-8 S-7 S-6 S-5 S-4 S-3 S-2 S-1 Ezo Lin Top Pr