Frant - humor, satyra, krytyka
wiadomości # ogłoszenia # złote myśli # zwierzenia
Now S-13 S-12 S-11 S-10 S-9 S-8 S-7 S-6 S-5 S-4 S-3 S-2 S-1 Ezo Lin Top Pr

Złota myśl
Im bliżej nieba, tym dalej ziemi.

Bil Gejc, jeden z najbogatszych ludzi świata, zdecydował, że w lipcu 2008 roku odchodzi z firmy Sowa siedzi na gałęzi drzewa, a pod nią napis: Microsowa, aby w pełni poświęcić się działalności charytatywnej. Gejcowa fundacja przeznacza pieniądze na stypendia dla studentów, zapobieganie AIDS, walkę z chorobami nękającymi trzeci świat i inne cele.

Źródło: Microsowa, Wykipedia, Frant

Przegląd prasy zagranicznej
Ataki bulwarowej brytyjskiej prasy na Polaków i innych przybyszów z Europy Wschodniej nie są, niestety, niczym nowym. W minionym roku zostaliśmy oskarżeni o cały szereg nieszczęść, które spotykają Brytyjczyków. Otóż Polacy rzekomo wyłapali i wyżarli wszystkie brytyjskie karpie, które tutaj łowi się jedynie dla sportu, po czym szlachetnie wypuszcza. Polacy zżarli ponoć także jednego łabędzia.

Źródło: Polish Express nr 151 (Artykuł poprawiony)

SLD kończy z czerwonym wizerunkiem
DZIENNIK dowiedział się, że SLD zmienia wizerunek. Zaczyna od zmiany barwy. Tradycyjne czerwone legitymacje partyjne zostaną wymienione na zielone. Ma to zasygnalizować, że w przyszłym roku Sojusz stawia na ekologię. Nowy wizerunek SLD

Costa de la Łódź - miasto położone na Wysoczyźnie Łódzkiej (łódzki "półwysep" wyżynny), na dziale wodnym I rzędu między dorzeczami Wisły i Odry. Przez Łódź przepływa 18 większych lub mniejszych rzek i strumieni.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Łódź

Zwala z nóg wszystkie kobiety i pięknie pachnie. To G. Brown - najnowszy dezodorant z Wysp Brytyjskich. Każdy chce tam teraz pachnieć G. Brownem. I to za jedyne 69 pensów! Dezodorant błyskawicznie znika ze sklepów. Jeśli więc ktoś chce uwodzić kobiety zapachem prawdziwego G. Browna, musi się pospieszyć.
Brązowa butelka dezodorantu, psikająca brązowym aerozolem. Na butelce jest napis „G.Brown” i fotografia muszli klozetowej, w której jest kupa główna

Szczepionka pod choinkę
Zamiast fundować bliskim drogie perfumy czy biżuterię, coraz chętniej kupujemy im pod choinkę równie drogie szczepionki. Już wiadomo, że w tym roku będą prezentowym hitem - napisało "Metro". Dziadkowie fundują szczepienia swoim wnuczkom, a rodzice - dzieciom. A dzieci będą wniebowzięte, gdy zamiast słodyczy i zabawek dostaną zastrzyk w dupę. Nastolatek jak się dowie, że zamiast komóry czy odtwarzacza MP3 dostanie szczepioneczkę - zacznie chodzić do kościoła i dziękować Bogu, że ma tak wspaniałych rodziców.

Transformacja
Gdy żona pantoflarza wychodzi do pracy,
jej mąż przekształca się w

Nowe rządy


Premier z małżonką oglądali willę rządową na Parkowej:

Źródło: www.kprm.gov.pl

Filipek wystąpił z Samoobrony i tworzy nową partię - Partię Regionów.
Krzysztof Filipek na zdjęciu legitymacyjnym przypominającym Wiktora JanukowyczaWiktor Janukowycz z wąsami na zdjęciu legitymacyjnym A Janukowycz nic o tym nie wie...

Pytanie
Ulubiona komórka Pinokia?

666
W poniedziałek po południu po raz pierwszy zbierze się Sejm VI kadencji, czyżby diabelskiej?
- Szatan się uwziął na Polskę, bo to jest najsilniejszy kraj katolicki w świecie - twierdzi ojciec Rydzyk. - Dlatego w wyborach do Sejmu PiS otrzymało 166 mandatów. Czyli w 6 kadencji Sejmu PiS będzie miało 166 posłów. Omen.

Źródło: Radio Maryja, PAP, Frant

Kanał
W noc sylwestrową, z 31 grudnia 2007 na 1 stycznia 2008, ruszy kanał erotyczno - rozrywkowy Play TV, który przygotowuje Polsat.
- Grupą docelową Play TV będą mężczyźni z większych miast i o wyższych dochodach - mówi mgr Chrobot, redaktor naczelny Polsatu, odpowiedzialny za nowy kanał.
- A co z mężczyznami o niskich dochodach, ze wsi i mniejszych miast?
- Dla nich stworzymy bezpłatny kanał Byczek TV.

Źródło: wirtualnemedia.pl, Frant

Wybory 2007

Przesądy i obyczaje ślubne
Jeśli pogoda w dniu ślubu nie zapowiada się najlepiej, nie należy się tym przejmować, może na drugi dzień będzie ładniej.
W drodze do ołtarza panna młoda powinna się uśmiechać do pana młodego, żeby ten się nie rozmyślił. Jeśli panu młodemu bardziej zależy na ślubie, to wtedy on powinien się uśmiechać.
Przy ołtarzu żaden z przyszłych współmałżonków nie powinien rozglądać się na boki, bo to oznacza, że chce czmychnąć.
Upadek obrączki podczas ceremonii nie wróży nic dobrego. Pod żadnym pozorem nie może jej podnieść żaden z przyszłych współmałżonków. Należy obserwować, gdzie upadła, żeby nikt nie ukradł, i poprosić zaufaną osobę o podniesienie.
Po zakończeniu ceremonii zaślubin i wyjściu z kościoła młoda para zostaje obsypana ryżem - symbolem płodności oraz zdrowego potomstwa. Para która nie chce mieć dzieci powinna cierpliwie wyzbierać z ziemi wszystkie ziarenka ryżu.
Pierwszą osobą, która składa życzenia parze młodej powinien być mężczyzna - najlepiej garbaty (będą mieli proste dzieci).
Państwa młodych na weselu można powitać dwoma kieliszkami z przejrzystym płynem - w jednym jest woda, a w drugim wódka. Młodzi wybierają dla siebie kieliszek i muszą go wypić do dna. Ten, komu dostanie się wódka będzie bardziej pijany. Kieliszki po wzniesionym toaście należy rzucić, żeby się stłukły, a gdy nie chcą - można przywalić w nie młotkiem (szczęściu trzeba czasem pomóż).

Pewnego dnia fabrykę włókienniczą odwiedza wytworny gość.
Zagoniona szwaczka nic o tym nie wie.

Dzięki rządowi kwitnie
Gospodarka kwitnie, ludzie są szczęśliwi, bo żyje im się coraz lepiej. Mało tego w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu zakwitł różowy lotos (święty kwiat hinduizmu i buddyzmu). Jest to pierwszy lotos nie tylko w Polsce, ale w całej Europie! - napisał dziennik.pl.
Kwiat rozwinie się w pełni za kilka dni, ale już dziś wiadomo, że to cud. Bo te rośliny w niewoli ani myślą pokazywać swe egzotyczne wdzięki. Premier Jarosław Kaczyński nie kryje dumy, że to właśnie za jego rządów pojawił się w Polsce symbol przemiany, odrodzenia i duchowej czystości.

Amerykańskie myśliwce nad Warszawą
Trzy myśliwce F-16 z poznańskiej bazy w Krzesinach przelecą nad Warszawą w czasie defilady z okazji święta Wojska Polskiego z prędkością 700 kilometrów na godzinę. Pomódlmy się do Najświętszej Maryi Panny, żeby o Pałac Kultury im. Józefa Stalina nie zawadziły.

Źródło: Radio Merkury, Frant

Równi i równiejsi
Szykują się podwyżki rent i emerytur - donosi "Fakt". Najbiedniejsi dostaną najmniej, najbogatsi - najwięcej. Od marca 2008 roku osoby, które otrzymują z ZUS-u najniższe świadczenie 500 zł, dostaną tylko
23 zł podwyżki, a osoby, które pobierają 2000 zł, otrzymają aż 95 zł!. Dziękujmy rządowi Kaczyńskiego, że tak sprawiedliwie i solidarnie rozdziela fundusze.

Uziel Uziel - jeden z dziewięciu największych producentów sprzętu rolniczego na świecie postanowił, że uratuje podupadające Zakłady Mechaniczne Ursus w Warszawie. Turecka firma, wykupi udziały większościowe i zainwestuje w Ursusie 75 mln zł w ciągu 3 lat.
Później zmieni nazwę (Ursus) na Turkus
i do pracy zatrudni Bułgarów.

Czarny traktor na turkusowym tle z napisem „Turkus”
Turkus made in Ursus

Nowy adres Franta: http://frant.one.pl
Frant musiał zmienić adres na nowy, ponieważ firma i365.pl, w której wynajmował serwer, przestała być właścicielem domeny tivi.pl,
a więc nie mogła dużej udostępniać mu subdomeny: frant.tivi.pl.
Nowym oficjalnym adresem strony jest http://frant.one.pl.
Adres do korespondencji:

Do strajku lekarzy i pielęgniarek przyłączają się kolejne grupy zawodowe.
Pracownicy Pogotowia:
- Do pacjentów nie będziemy jeździć karetką, tylko rowerami i rikszą.
Grabarze:
- Nie będziemy grzebali ludzi. My nie lekarze, nasi klienci nie umrą, co najwyżej trochę się rozłożą. Dla nich to żadna strata - i tak idą do ziemi. Zresztą, spójrzcie na Lenina, dawno umarł, a wygląda jak wczoraj.
Babcie klozetowe:
- Nie będziemy wydawać papieru toaletowego. Klienci mają głowę i dwie ręce - niech sobie radzą.
Redaktorzy:
- Dzienniki będą ukazywały się co drugi dzień.
Pracownicy DTM (skład i łamanie):
- Strony parzyste w gazetach i pismach zrobimy do góry nogami, gdy zaostrzymy protest - dodatkowo - co trzecia strona będzie na skos.
Drukarze:
- Wszystkie kolorowe magazyny i gazety będziemy drukować czarno-białe.
Szwaczki:
- Na znak protestu nie będziemy wszywać do spódnic i spodni rozporków.
Kieszonkowcy:
- Planujemy strajk rotacyjny. Przez tydzień nie będziemy kradli portfeli, tylko portmonetki, a po tygodniu odwrotnie itd.

Dell w Łodzi
Komputerowy gigant szuka osób do działu produkcji. Koncern zapewnia, że każdy pracownik działu produkcji otrzyma ubezpieczenie na wypadek utraty zdrowia lub życia.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź

LPR i Samoobrona łączą siły
Działacze LPR od środy zbierają w terenie podpisy pod wnioskiem o rejestrację nowej partii: LiS (Liga i Samoobrona).
LiS
Rejestracja LiSa nie oznacza, że LPR i Samoobrona znikną natychmiast ze sceny politycznej. Będą istnieć oddzielnie do końca kadencji, bo dostają pieniądze z budżetu, szczwane lisy.

Źródło: Rzeczpospolita, Frant, rys. Microsoft

08.08.08 - cztery ósemki!
Trzy siódemki to mały pikuś. Gdy zsumujemy datę 8.08.2008 roku, w której są trzy ósemki, to otrzymamy (8+8+2+0+0+8=26->2+6=8) czwartą ósemkę i to będzie dopiero niezwykła data! Tym bardziej, że ósemką był Jan Paweł II, a w chrześcijaństwie ósemka reprezentuje zmartwychwstanie Chrystusa i ludzkości w dniu Sądu Ostatecznego.
∞∞∞→∞

Wiadomości
Dwie bomby znaleziono w centrum Londynu.
Nie wybuchły, Londyn nadal jest stolicą Wielkiej Brytani.

Nie zastała
Przychodzi baba do dziennikarza,
a dziennikarz jest w terenie,
obserwuje jelenie.

Sukces polskiej dyplomacji na szczycie UE w Brukseli
Lech Kaczyński chciał wynegocjować pierwiastkowy system głosowania w Radzie UE, który jest bardziej korzystny dla Polski niż zaproponowany przez Unię system podwójnej większości.
Prezydent Kaczyński tak dobrze prowadził negocjacje, że Francja (Sarkozy) i Wielka Brytania (Blair) same zaproponowały Polsce jeszcze korzystniejszy (najkorzystniejszy) dla nas system nicejski.
Zgodziliśmy się. Poparły nas Niemcy i 25 innych krajów.
System nicejski będzie obowiązywał do 2014, a jeśli będziemy chcieli - to nawet do 2017 roku! Gwarantuje nam aż 27 głosów, czyli tylko o 2 głosy mniej niż mają cztery liderzy Unii: Niemcy, Francja, Wielka Brytania i Włochy, którzy mają po 29 głosów w Radzie UE.
Dziękujemy Francji i Wielkiej Brytanii, że zaproponowały nam tak korzystny układ, a także wszystkim państwom Unii, że nas poparli.

Bez pracy nie ma kołaczy
"Chleba i pracy" żądają protestujący pracownicy służby zdrowia i dlatego... zwalniają się z pracy.

Dziedziczak: protestujących poczęstowaliśmy kolacją
Trwa protest pracowników służby zdrowia. W tej chwili prowadzone są negocjacje z 4 pielęgniarkami, które okupują jedno z pomieszczeń Kancelarii Premiera. Rozmowy dotyczą przekonania pielęgniarek do opuszczenia budynku.
Jak powiedział rzecznik rządu, od wtorku w budynku kancelarii przebywało dziewięcioro protestujących, a ich liczba z godziny na godzinę się zmniejszała. Widocznie coś im zaszkodziło, bo w pośpiechu opuszczali budynek.
Dziedziczak zaznaczył też, że protestujący przebywający w gmachu zostali we wtorek poczęstowani kolacją.

Źródło: IAR, PAP, gazeta.pl, Frant

Strajk pielęgniarek
O godz. 7 rano policja zepchnęła protestujące przed kancelarią premiera pielęgniarki na chodnik, ponieważ siedziały na jezdni i nie chciały z niej zejść. A na jezdni nie wolno siadać, bo może przejechać samochód. W trakcie popychania przez policjanta jedna z pielęgniarek straciła cnotę. Podobno policjantowi niechcący podwinęła się pała.

Żart z życia wzięty
Wchodzi baba do Internetu - a tam same strony...
Głupia myślała, że będzie coś innego.

Lekarz, który lubi swoich pacjentów
Wchodzi królik do gabinetu lekarza weterynarza, lecz szybko wybiega jak poparzony. Czego wystraszył się pacjent?

Tarcza antyrakietowa
Gazeta Wyborcza: Polacy niepokoją się kolejnymi groźbami ze strony Rosji, która protestuje przeciw planom budowy amerykańskiej bazy w Polsce. Jak chce Pan przekonać Polaków, by się zgodzili na budowę bazy (będącej częścią amerykańskiej tarczy antyrakietowej)?
George Bush: Polacy nie muszą się obawiać o bezpieczeństwo. Jesteście w NATO tak jak USA. I macie gwarancje bezpieczeństwa. Lepszych mieć już nie można.
Frant: Więc na cholerę nam tarcza?!

Atomowe fajerwerki
Amerykanie zainstalują w Polsce swoją tarczę antyrakietową, która będzie chroniła USA. Gdy rakieta z atomem będzie leciała do Ameryki, to Amerykańce dzięki tarczy zestrzelą ją nad Polską. Gdy do zdarzenia dojdzie nocą, to będziemy mogli podziwiać wspaniałe atomowe fajerwerki. Przy obserwowaniu, których należy pamiętać o założeniu okularów ochronnych, aby nie oślepnąć od tego błysku.

Zabić prezydenta
Jutro (8 czerwca) na ekrany kin w Polsce wchodzi paradokumentalny brytyjski film pt. "Zabić prezydenta", który opowiada o zamachu na prezydenta USA Georga Busha. Pokaz premierowy uświetni sam główny bohater - George Bush, który przyjedzie do Polski wprost ze szczytu G-8 i będzie rozdawał przed spektaklem autografy.

Modlitwa księdza pedofila:
Chroń mnie Panie Boże od dzieci, z dorosłymi dam sobie radę!

Dziś papież ogłosił świętym
polskiego bernardyna:

Święty Bernardyn

Straciły pracę, bo spasły się na wadze
Indyjski sąd uznał, że linie lotnicze Indian Airlines miały prawo zrezygnować ze stewardes, które zbytnio przybrały na wadze. Uzasadnił to bezpieczeństwem pasażerów i stabilnością lotu.
W locie samolot przechylał się na tę stronę, na której była stewardesa.
A jak była na przedzie, to nie mógł podnieść dzioba i wystartować.

Źródło: PAP, Życie Warszawy, Frant

Ministerstwo Edukacji Narodowej (pod przewodnictwem Romana Giertycha z LPR) zmieniło kanion lektur - napisała 1 czerwca "Gazeta Wyborcza".
Z listy lektur szkolnych zostały wykreślone dzieła takich autorów jak:
Gustaw Herling-Grudziński - który urodził się w rodzinie żydowskiej i do 18 roku życia praktykował judaizm;
Joseph Conrad - brytyjski pisarz pochodzenia polskiego, usiłował popełnić samobójstwo z powodu długów, w które popadł, był też zamieszany w przemyt broni dla zwolenników Carlosa, pretendenta do tronu Hiszpanii;
Witold Marian Gombrowicz - polski pisarz, wyemigrował do Argentyny, w swych dziełach kpił z tradycji i patriotyzmu Polaków oraz propagował pornografię i homoseksualizm;
Fiodor Michajłowicz Dostojewski - pisarz rosyjski niechętny Polakom, ponieważ propagował zjednoczenie Słowian pod przewodnictwem Rosji i prawosławia, poza tym: epileptyk, hipochondryk i nałogowy hazardzista, często miewał ataki szału, w jednym z takich napadów uszkodził sobie prawe oko, na stałe deformując swoją twarz, zmarł na dusznicę;
Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy) - polski artysta, który służył w gwardii przybocznej cara i armii rosyjskiej, walczył m.in. z oddziałami Piłsudskiego, zażywał i propagował narkotyki, lekarz wojskowy stwierdził u niego cyklofrenię;
Franc Kafka - niemieckojęzyczny pisarz pochodzenia żydowskiego, przeżył fascynację ideami socjalizmu i darwinizmu, chory na cyklofrenię.
Johann Wolfgang von Goethe - niemiecki poeta i mason, propagował samobójstwo (Cierpienie młodego Wartera) i satanizm (Faust).

Wybrane źródła: Wikipedia, http://zik.ostatnidzwonek.pl/a-90.html, Frant

Co robią Słowacy w nowoczesnych autobusach?!
Wiosną 1996 roku w Bolechowie koło Poznania powstała polska fabryka autobusów Solaris, która produkuje nowoczesne autobusy miejskie. "Biuro Techniczne" odpowiedzialne za prace badawczo-rozwojowe wykorzystuje oprogramowanie komputerowe, stworzone m.in. do projektowania promów kosmicznych, które pozwoliło firmie na skrócenie czasu projektowania i budowy prototypu nowego modelu do około pół roku. Dzięki temu "Solaris " wymienia wszystkie swoje modele co 2-3 lata. Firma jest krajowym liderem w sprzedaży autobusów miejskich. W ubiegłym roku spółka dostarczyła polskim klientom aż 212 pojazdów, a 209 autobusów z Bolechowa trafiło do Niemiec. Autobusy i trolejbusy pojechały też do klientów z Czech, Włoch, Francji, Węgier, Austrii, Szwecji, Estonii, Litwy i Szwajcarii. 20 autobusów kupiła w zeszłym roku Słowacja. W sobotę na jednym z głównych skrzyżowań Bratysławy spłonął prawie cały tył takiego autobusu. Na szczęście kierowca w porę zauważył ogień i udało się ewakuować pasażerów.
Dostarczyliśmy Słowakom nowoczesne autobusy i nie rozumiem, jak w prawie nowym pojeździe mogło dojść do pożaru. Co oni robili z tym autobusem? Grilla w nim piekli, czy co?

Źródło: Wikipedia, gazeta.pl, www.solarisbus.pl, Frant

Pedofil fotograf
Policjanci przeszukali mieszkanie aresztowanego 57-letniego harcerza z Grodziska Wielkopolskiego. Trafił za kraty za molestowanie 14-latki, ale najpewniej usłyszy kolejne zarzuty. W jego mieszkaniu znaleziono bowiem zdjęcia nagich wiewiórek.

Źródło: dziennik.pl, Frant

Związek Zawodowy
Bezrobotnych

Z.Z.Bez
Ogłasza Strajk

W ramach strajku wykopiemy wszystkie wierzby w mieście
i na ich miejsce wsadzimy grusze.
Bo my, bezrobotni, nie chcemy gruszek na wierzbie...
My chcemy pracy!

Homo nie wiadomo - czy bajki dla dzieci promują homoseksualizm?
- Zauważyłam, że Tinky Winky z Teletubisi ma damską torebkę, ale nie skojarzyłam, że jest chłopcem. Później się dowiedziałam, że w tym może być jakiś ukryty homoseksualny podtekst - twierdzi rzecznik praw dziecka Ewa Sowińska w rozmowie z Wprost. - Poproszę moich psychologów z biura, by obejrzeli bajkę "Teletubbies" i ocenili, czy może być ona pokazywana w telewizji publicznej.
Jeszcze większy problem jest z Myszką Miki (Mickey Mouse).
W języku angielskim wyraz mouse (mysz) jest rodzaju nijakiego,
a nie jak w języku polskim - żeńskiego. Sugeruje to polskim widzom, że Myszka Miki to dziewczynka, w rzeczywistości jest to chłopiec (Mickey = Michałek).

O innych kontrowersyjnych postaciach bajkowych napisał dzienik.pl:
Bajkowe postaci to zbieranina niebezpiecznych dziwaków

Dopłaty z Unii są szkodliwe dla zdrowia
Rolnicy dostają z Unii Europejskiej tak wysokie dopłaty, że martwią się na co je wydać. Od tego myślenia boli ich głowa i mogą się rozchorować. Dlatego minister Zyta Gilowska chce obciążyć dopłaty z Unii 9% składką zdrowotną, która będzie przeznaczona na leczenie chorych od dopłat rolników.

Niski podatek dochodowy w Polsce (11,25 %)
W 2006 roku składka na ubezpieczenie zdrowotne wynosiła 8,75 proc. 7,75 proc. można było odliczyć od podatku dochodowego. Czyż to nie wspaniale, że 89 % składki na ubezpieczenie zdrowotne można było odliczyć od podatku?! Dzięki temu Polacy zapłacili niższy podatek dochodowy (19 - 7,75) = 11,25 %

Polska i Litwa będą rozmawiać o wspólnym gazociągu
W czerwcu powinno dojść do spotkania przedstawicieli Polski i Litwy w sprawie gazowego połączenia obu krajów - powiedział w piątek dziennikarzom minister gospodarki Piotr Woźniak. Wspólny gazociąg nazywałby sie Mickiewicz i służyłby do przesyłania gazu.

Źródło: PAP, gazeta.pl, Frant

"Cutty Sark" to nazwa najsłynniejszego XIX wiecznego klipra (żaglowca) herbacianego, który pobił wiele rekordów prędkości. Jest to obecnie jedyny zachowany kliper herbaciany na świecie, stoi teraz w suchym doku przy nabrzeżu w dzielnicy Londynu, Greenwich jako statek-muzeum. To znaczy stał. Wczesnym rankiem, 21 maja 2007 r. na żaglowcu wybuchł pożar. Statek uległ uszkodzeniu, ocalały jednak rufa i dziób oraz cześć wyposażenia zdemontowana na czas remontu. Policja podejrzewa, że pożar mógł być spowodowany podpaleniem przez francuskich turystów, niezadowolonych z wyboru "Sarko" na prezydenta.

Źródło: Wikipedia, Frant

Wynik Referendum
Tylko 19,8 % uprawninych do głosowania mieszkańców Podlasia opowiedziało sie za budową obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy.
80,2 % olało głosowanie lub głosowało przeciw budowie autostrady w Dolinie Rospudy.

Zwierzenia
Wziąłem duży kredyt w banku na samochód. Szkoda, że samochód ukradli. Ale za 10 lat, jak spłacę stary kredyt, wezmę nowy i kupię sobie samochód. A póki co jeżdżę do pracy rowerem.
Krzysztof Kolarz

Dbaj o nabiał
Ale dzisiaj gorąco, aż się jaja sklejają! Przynajmniej moje się skleiły. Mam pomysł. Włożę wkładkę higieniczną między jaja, to się nie będą sklejały.
MacGyver

Pijanemu i biednemu wiatr w oczy wieje
Jeżeli masz samochód o wartości poniżej 100.000 zł, to nie jeźdź po pijanemu, bo stracisz samochód. Tylko auta pijanych burżujów (powyżej 100.000 zł) nie będą automatycznie konfiskowane. Pozostałym kierowcom za jazdę pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila) zostanie odebrany samochód.
A co z inwalidami tymi, którzy jeżdżą pijani wózkami inwalidzkimi po jezdni? Czy im też zabiorą wózki?

Nie każdy będzie mógł być uzdrowicielem
Już niedługo, żeby praktykować, nie wystarczy zarejestrowanie działalności gospodarczej, trzeba będzie jeszcze mieć odpowiednie wykształcenie medyczne.
Ministerstwo Zdrowia wypowiada wojnę uzdrowicielom. - Pracujemy nad ustawą, która ukróci szamańskie praktyki - przyznaje Paweł Trzciński, rzecznik resortu. - Nie może być tak, że ogrodnik leczy ludzi w klatce z prądem, a Filipińczyk przeprowadza bezkrwawe operacje.
http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35590,4144006.html
A co Janem Pawłem II, który uzdrawia pośmiertnie?

Czy zgadzasz się, żeby państwo co miesiąc zabierało 100 zł z Twojej pensji (emerytury, renty itp.), które szłoby na podwyżki dla lekarzy? Dzięki temu lekarz zarabiałby 5000 zł, a lekarz specjalista 7500 zł.

Serdecznie zapraszam na stronę 9 ››