Frant - humor, satyra, krytyka
wiadomości # ogłoszenia # złote myśli # zwierzenia
Now S-13 S-12 S-11 S-10 S-9 S-8 S-7 S-6 S-5 S-4 S-3 S-2 S-1 Ezo Lin Top Pr

Szczecińska Straż Miejska będzie kontrolować młodzież kupującą tzw. dopalacze
Funkcjonariusze sprawdzą, czy zamiast w sklepie, młodzi ludzie nie powinni być w tym czasie w szkole. Kontrole będą częste,
bo w pobliżu sklepu znajduje się podstawówka, gimnazjum i liceum.
Odurzające substancje m.in. na bazie ziół działające podobnie jak narkotyki można kupić w centrum Szczecina. Prawo zabrania ich spożywania, ale nie sprzedaży.

Frant zastanawia się, co będzie, jeśli ktoś niezgodnie z prawem spożyje takiego dopalacza - jaka czeka go kara? Czy będzie za karę musiał go zwrócić, czy wystarczy, że go wysra?

Źródło: IAR, Wiadomości24.pl

Jak przerobić klasyczny telewizor kineskopowy
na ciekłokrystaliczny LCD?

Przemyślenia z pogrzebu
Czy na pogrzebie uchodzi witać się z rodziną zmarłego mówiąc dzień dobry? Przecież dzień w który na zawsze odchodzi ktoś bliski nie jest wcale dobry. Może więc należało by mówić dzień zły albo dzień smutny?

Wspominienia z jesieni
Premier na otwarciu "Orlika"
W listopadzie premier Donald Tusk uczestniczył w Śmiglu w województwie wielkopolskim w uroczystości otwarcia kolejnego obiektu sportowego zrealizowanego w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012":

Źródło: www.kprm.gov.pl

Informacja
Z przykrością informujemy, że nie ukaże się zapowiadana na styczeń książka Aliny Przybył pt. "Wpływ diety niskotłuszczowej na zdrowie człowieka", ponieważ autorka zmarła na zawał w swoje 57 urodziny.

Jaki jest najbardziej humanitarny sposób zabicia karpia?

Harnaś grozi samobójczymi atakami w Izraelu (PAP/AFP)
Radykalne ugrupowanie palestyńskie Harnaś, które kontroluje Strefę Gazy, zagroziło w poniedziałek, że wznowi samobójcze ataki na Izrael w odpowiedzi na izraelskie operacje wojskowe
na terytoriach palestyńskich.

Świąteczne prezenty - miniporadnik
Święta coraz bliżej, a niektórzy jeszcze nie kupili prezentów pod choinkę. Dlatego koleżanka przysłała mi e-mailem prezentację - pokaz slajdów ze zdjęciami upominków, które można ofiarować najbliższym. Wybrałem trzy najciekawsze pomysły.
Pierwszym jest prezerwatywa. Zdrowych i spokojnych świąt sobie życzymy, a prezerwatywa daje poczucie bezpieczeństwa, chroni przed grypą i niechcianym potomstwem, szczególnie podczas świąt, gdy może dojść do zbliżenia.
Dla samotnej kobiety polecam natomiast wibrator, gdyby w święta było jej smutno i nie odwiedził jej mikołaj, może się sama troszkę pocieszyć.
A co najbardziej ucieszy mężczyznę? Oczywiście, że z czarna koronkowa bielizna. Gdy kobieta zasiądzie w niej do kolacji wigilijnej i poda karpia w galarecie, to partner naprawdę poczuje magię świąt.

Tekst: Frant, inspiracja: Świąteczne prezenty.pps (www.rotfl.com.pl)

Czy Natalia Lesz dostała od taty porsche?
Kilka dni temu magazyn "Świat i ludzie" napisał, że Aleksander Lesz, który jest jednym z najbogatszych Polaków, postanowił kupić swojej córce luksusowe porsche. Takie auto było główną nagrodą ósmej edycji "Tańca z gwiazdami". Jak wiadomo, Natalia Lesz zajęła w niej drugie miejsce i auta nie dostała. Ponoć tatuś piosenkarki stwierdził, że jego córce należy się taki samochód, dlatego chciał jej sprezentować go pod choinkę. Jak się okazuje, była to totalna bzdura.
- Artykuł o tyle jest ciekawy, że oprócz życiorysu mojego taty nie ma w nim ani słowa prawdy - pisze na swojej stronie Natalia. - Otóż mój tata nie chciał mi kupić Porsche. Choćby dlatego, że nie mam polskiego prawa jazdy i na razie nie mam ani czasu, ani chęci, aby pójść na kurs prawa jazdy. Dlatego kupił mi Rolls-Royca z kierowcą. Niestety kierowca okazał się niewidomy, więc samochód stoi w garażu, a jeżdżę do pracy tramwajem.

Źródło: Plotek.pl, Frant

Niesprawiedliwość społeczna PO i SLD
Platforma Obywatelska uchwaliła niesprawiedliwą ustawę o pomostówkach, która jednych (wybrańców) faworyzuje, dając im przywileje - prawo do przejścia na wcześniejsza emeryturę, a drugich (większość obywateli) krzywdzi, gdyż muszą pracować dłużej. Dlatego prezydent Kaczyński zawetował ustawę, w czym poparło go PiS. Niestety SLD pod przewodnictwem Olejniczka nie po raz pierwszy zdradziła lewicowe ideały i poparła niesprawiedliwą ustawę neoliberałów z PO. Gdyby Tusk nie obniżył podatków najbogatszym, nie skasował stawki 40 %, to rząd miałby pieniądze na emerytury pomostowe dla wszystkich starych wysłużonych sześćdziesięciolatków, którzy chcą przejść na zasłużony odpoczynek i jeszcze zostałoby na wybudowanie fabryk, żeby zatrudnić bezrobotnych. Ale Platforma woli wspierać bogatych.

Dyktatura Unii Europejskiej
Irlanadia w demokratycznym głosowaniu - referendum odrzuciła traktat lizboński, ponieważ ludzie go nie chcą. Jednak Unia Europejska nie szanuje ich decyzji i zmusza Irlandczyków do ponownego przeprowadzenia referendum. I będzie zmuszać do kolejnych, aż ludzie się ugną i zagłosują tak jak Unia chce. Bo w Unii każdy może mieć własne zdanie - pod warunkiem, że głosuje tak jak Unia każe.
Czy w tej sytuacji, gdy Unia Europejska nie szanuje decyzji Irlandii, prezydent Polski powinien podpisać traktat lizboński?
Nie powinien, ale w końcu go zmuszą.

Unia zrobiła nas w konia, a Tusk się cieszy i opowiada o sukcesie
Premier Donald Tusk za sukces rządu uznał w piątek kompromis osiągnięty na szczycie UE w Brukseli w sprawie pakietu klimatyczno-energetycznego. Przekonywał, że oznacza on dla Polski 60 mld zł w latach 2013-2020 oraz szansę na modernizację energetyki . [PAP]

Najpierw EU narzuca nam jakieś sztuczne ograniczenia, a potem mamy się wspaniałomyślnie cieszyć, że restrykcje będą mniejsze. A kiedy na pierdzenie wprowadzą limity? O jakich 60 mld. mówi Tusk? - chyba go pogięło, przecież żadnych pieniędzy nie dostaniemy! Przyznanych uprawnień nie sprzedamy też innym państwom, bo sami ich potrzebujemy i dobrze by było, gdybyśmy nie musieli dokupywać dodatkowych! W latach 2012- 2019 polskie elektrownie będą mogły dostawać tylko 70 proc. uprawnień do emisji CO2, wynika z tego,
że 30 % będą musiały dokupić.
Czy nie lepiej by było, gdyby Unia, zamiast dręczyć nas jakimiś restrykcjami, dała nam 60 mln. na modernizację naszego przemysłu energetycznego, żebyśmy mniej zatruwali środowisko?

Gwiazda Big Brothera była dziewicą
Jola Rutowicz podczas rozbieranej sesji do styczniowego numeru magazynu dla panów "CKM" miała wypadek - nadziała się na róg jednorożca i straciła wianek.

Tolerancja PiS-u nie zna granic
Na początku lipca Komitet Ministrów Rady Europy wydał komisjom Rady Europy zalecenie, by opracowały dokument mający wywrzeć presję na państwa UE - w których obowiązuje tradycyjna definicja małżeństwa i rodziny - by uznały związki osób tej samej płci. Nie chodzi tu, oczywiście, o zgodę na zawieranie związków małżeńskich między osobami tej samej płci, ale o uznawanie tych, które już zostały zawarte - w innych państwach.
- Pary homoseksualne mają mieć takie same prawa jak tradycyjne rodziny? Nigdy - protestują politycy PiS i mają zamiar zaproponować Sejmowi projekt rezolucji wzywający Radę Europy do traktowania homoseksualnych jako trędowatych i zesłania na jakaś wyspę, np. na Majorkę.

Źródło: Dziennik.pl, TVN24.pl, Frant

Starość nie radość
Pewnego dnia Lidia przychodzi do pracy siwa.
Jej koleżanka nie kryje zdziwienia:
- Matko Boska, ty osiwiałaś!
- To ze zmartwienia - odpowiada Lidka.
- A co się stało?
- Na mojej twarzy pojawiły pierwsze zmarszczki.

Żegnajcie energochłonne żarówki
Unia Europejska przechodzi na nowocześniejsze i bardziej przyjazne środowisku lampy rtęciowe (świetlówki, fot.).
Świetlówka kompaktowa, kompaktowa lampa fluorescencyjna (CFL ang. Compact fluorescent lamp) W poniedziałek zapadnie decyzja o wycofaniu z rynku w Unii Europejskiej klasycznych żarówek. Trwają jeszcze ostatnie ustalenia co do kalendarza przejścia na "zielone" rtęciówki.
Ciekawi mnie - skąd wezmą tyle rtęci do produkcji tych "ekologicznych" lamp? Może powyciągają ludziom z plomb?

Źródło: Newsweek.pl, PAP, Frant

Prom kosmiczny Endeavour utknął na orbicie
Prom Endeavour miał pierwotnie powrócić na ziemię w sobotę, kiedy była piękna pogoda, jednak misję na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przedłużono o jeden dzień, aby dać astronautom więcej czasu na uporanie się z wadliwie działającą aparaturą, która ma przerabiać mocz i ścieki na wodę pitną [pychota!]. Zadanie wykonano i Endeavour odleciał, żeby powrócić na Ziemię. Ale pomysł wydłużenia misji nie był chyba zbyt dobry. Nad Przylądkiem Canaveral, gdzie ma lądować wahadłowiec Endeavour, psuje się pogoda. Zbierają się ciemne chmury, a wiatr przybiera na sile. Jeszcze dziś przejdą tam burze. W poniedziałek sytuacja może się jeszcze pogorszyć, we wtorek będą tornada, a o środę lepiej nie pytać - ostrzegają meteorolodzy. Powrót astronautów się opóźnia, a zapasy żywności się kończą. Amerykańska agencja kosmiczna NASA na razie się tym nie przejmuje. - Choć zapasy żywności na promie skończą się we wtorek, to przecież człowiek bez jedzenia może żyć nawet miesiąc - uspokaja kpt. Borsuk z NASA.

Źródło: Dziennik.pl, AP, PAP, Frant

SUPERHOROSKOP ASTRONUMEROLOGICZNY
Horoskop ten powstał przez połączenie dwóch horoskopów: astrologicznego (księżycowego) z numerologicznym - z tygodnika Gwiazdy Mówią nr 48 z 30.11.2008 r.
Objaśnienie: w numerologii każdy dzień ma określoną liczbę, np. wtorek 2.12.2008 ma szóstkę: 2+1+2+2+0+0+8=15 => 1+5=6
2.12 WTOREK: SZEŚĆ
Wibracja szóstki nie sprzyja ryzykownym pomysłom. Dziś najważniejsze okażą się sprawy rodzinne, trzeba zacząć myśleć o zbliżających się świętach. Dlatego nie siedź w domu, tylko umów się ze znajomymi. Ten dzień wróży niezapomniane miłosne przeżycia, dużo zabawy i nowe znajomości.
3.12 ŚRODA: SIEDEM
To wręcz wymarzony dzień na podróże, interesy i egzaminy. Masz szansę rozkręcić biznes, kupić coś za półdarmo i sprzedać ze sporym zyskiem. Dlatego jeśli chcesz założyć firmę, uzyskać kredyt czy przekonać szefa do swoich pomysłów, lepiej zaczekaj do jutra.
4.12 CZWARTEK: OSIEM
To bardzo dobra wibracja dla osób zajmujących się biznesem! Trudno Ci się będzie skupić w pracy, dlatego dzisiaj podejmuj ważne i trudne decyzje i podpisuj umowy. Bo w codziennych praktycznych sprawach pożytku z Ciebie nie będzie, ale w krainie marzeń może urodzić się fantastyczny pomysł.
5.12 PIĄTEK: DZIEWIĘĆ
Nie będziemy świecić przykładem silnej woli, ambicji i pracowitości, ogarnie nas lenistwo. Z to będziemy konsekwentni i zrobimy wszystko, aby jak najszybciej mieć za sobą domowe obowiązki. Będziemy też pewni siebie, wszystkie uwagi weźmiemy do serca i obrazimy się z powodu niewinnej krytyki.
6.12 SOBOTA: JEDEN
Trudno będzie o porozumienie i zgodną współpracę, dlatego kto organizuje dziś przyjęcie, może liczyć na tłum gości i wspaniałą atmosferę.

TO NIE KONIEC ZASTAWY
Po trzydziestu latach produkcji samochodów Yugo, serbska Zastava zakończyła wytwarzanie tych tanich i konstrukcyjnie przestarzałych pojazdów. Przez ten czas z taśm montażowych zjechało 800 tys. aut. Fabryka nie zostanie jednak zamknięta. Przejmie ją firma Stolec,
która zamierza wytwarzać tam - zastawę stołową.

Źródło: Onet.pl, WordCarFans, Reuters.com, Frant

Knorr - kłamliwy kubek pełen chemii
Opakowanie barszczu czerwonego w praszku z napisem Knorr Gorący Kubek bez konserwantów
Dlaczego firma Unilever Polska kłamie, pisząc na swoim produkcie Knorr Gorący Kubek - bez konserwantów, skoro na odwrocie opakowania wymieniony jest konserwant np. dwutlenek krzemu, który konserwuje produkt zapobiegając jego zbrylaniu?!
Pewnie Knorr kłamie po to, aby produkt kojarzył się jako wolny od chemicznych dodatków. Tyle, że Knorr oprócz dwutlenku krzemu zawiera również cukier, sól, kwas cytrynowy, maltodekstrynę, glutaminian sodu, guanylan disodowy, dioctan sodu...

SMS-ami zdecydują o ukrzyżowaniu Jezusa
To skandal - grzmią przedstawiciele kościoła z Bydgoszczy. Oburzyły ich pierwsze castingi do ulicznego musicalu "Superstar with Jesus Christ". Spektakl ma się odbyć na bydgoskim Starym Rynku w czasie przyszłorocznego Wielkiego Tygodnia. Ale chce to uniemożliwić stowarzyszenie katolickie Unum Principium. Dlaczego? Bo widowisko zostanie przerwane pytaniem do widzów: "Czy Chrystus ma zostać ukrzyżowany?" - napisała "Gazeta Wyborcza".

"To nasza próba odpowiedzi na pytanie, co by było, gdyby sąd nad Jezusem odbył się dziś" - tłumaczy Jakub Jaworski, współautor przedstawienia.

A co tym myśli Frant?
Mimo, że Jezus Chrystus jest Żydem, to Polacy nie pozwolą, żeby został ukrzyżowany, ponieważ są tolerancyjni i miłosierni.

Źródło: Dziennik.pl

Gliwice Motor
Rada dyrektorów największego amerykańskiego koncernu samochodowego General Motors rozważa "wszystkie opcje" łącznie z możliwością bankructwa - poinformował w piątek późnym wieczorem dziennik "Wall Street Journal" na swojej stronie internetowej.
Amerykanie tyle dobrego dla nas zrobili, może teraz my im pomożemy, gdy są w potrzebie i odkupimy należącą do GM fabrykę Opla w Gliwicach? A w niej zatrudnimy młodych, zdolnych polskich inżynierów, tylu ich co roku kończy politechniki, niech zaprojektują polski samochód, który będziemy wytwarzać polscy robotnicy w polskiej fabryce w Gliwicach, a jeździć nim będą z dumą polskie rodziny.

Źródło: PAP, Frant

Marzenia Franta
Mój sąsiad z bloku miał piękna kobietę, szkoda, że ją zastrzelił. Gdyby ją nie zastrzelił, to by żyła. Gdybym ja miał tak piękną kobietę, to bym jej nie zastrzelił. Ale nie mogę jej mieć, bo ją sąsiad zastrzelił. Zresztą, gdyby jej nie zastrzelił, to też nie mógłbym jej mieć, bo przecież sąsiada bym nie zastrzelił?!

Fotoreportaż klimatyczny
Kwestie pakietu klimatyczno-energetycznego, bezpieczeństwo energetyczne, światowy kryzys finansowy oraz Partnerstwo Wschodnie były głównymi tematami posiedzenia szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej i krajów bałtyckich, które odbyło się
5 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie.

Źródło: www.kprm.gov.pl

Przegląd prasy
Polskie stocznie zmienią się w zakłady wielobranżowe
Do końca roku rządowa Agencja Rozwoju Przemysłu oszacuje i podzieli majątek stoczni w Gdyni i Szczecinie, a na początku przyszłego roku ogłosi przetarg na jego sprzedaż. Najwcześniej w marcu poznamy inwestorów, którzy kupią stocznie - taki jest rządowy harmonogram likwidacji zakładów w Gdyni i Szczecinie. W ich miejsce zostaną powołane nowe spółki, które nie muszą kontynuować produkcji statków - informuje dziennik "Polska".
Jednym z inwestorów ma być ojciec Rydzyk, które za pośrednictwem Radia Maryja zbierał pieniądze i papiery wartościowe na ratowanie Stoczni Gdańskiej. Jednak nie zdążył, bo państwo sprzedało stocznie Ukraińcom. Teraz za zgromadzone fundusze odkupi Stocznię Gdynia, w której ruszy odlewnia dzwonów kościelnych, krzyży i pomników papieża.

Źródło: http://polskatimes.pl, Frant

Pies Busha zagryzł reportera
Barney został wczoraj wyprowadzony na poranny spacer i w obecności mediów razem ze swoim opiekunem przechadzał się po trawniku. Zauroczony małym czarnym pieskiem korespondent agencji Reutera postanowił się z nim przywitać i było to jego ostatnie przywitanie.
Relacjonuje naoczny świadek:
- Barney wyglądał bardzo sympatycznie i przyjacielsko. Reporter pochylił się więc, żeby go pogłaskać, a pies chwycił go zębami za szyję. Rannego przeniesiono do prezydenckiego medyka, lecz ten nie zdołał zatamować krwawienia. Szkoda.
Bush zastanawia się, dlaczego piesek zagryzł dziennikarza:
- Może to wynik wtorkowej porażki Republikanów i fakt, że nie będzie już więcej pierwszym psem USA, może po prostu fakt, że na śniadanie dostał bekon za mocno przypieczony. Był po prostu dzisiaj nie w sosie.

Źródło: Dziennik.pl, Frant

Rydzyk dowiercił się do gorącej wody
Inżynierowie ojca Tadeusza Rydzyka dowiercili się do pierwszych gorących wód geotermalnych pod Toruniem. Nie obyło się jednak bez problemów. W nocy z 5 na 6 listopada musiała interweniować straż pożarna - podaje Gazeta Pomorska. - Było niebezpieczeństwo, że okoliczny teren zostanie zalany i trzeba było okopać wały - tłumaczy rzecznik toruńskich strażaków Marek Dembski. Ale to nie koniec. Inżynierowie chcą dowiercić się na głębokość trzech kilometrów, gdzie woda będzie miała około 90 stopni. Eksperci duchownego już mówią o sukcesie, choć przed nimi jeszcze 700 metrów do pokonania.
- Będziemy mogli wodę o takiej temperaturze wykorzystywać w ciepłownictwie, w balneologii, w szklarniach, suszarniach drzewa i hodowli ryb ciepłolubnych czy raków - cieszy się na antenie Radia Maryja profesor Ryszard Kozłowski z Politechniki Krakowskiej.
Niepomyślał jednak, że przy 90°C, to mu się te ryby i raki zagotują.

Źródło: Dziennik.pl, www.pomorska.pl, Frant

Sonda
której nie ma...

Myśl niewesoła
Jestem niewolnikem własnych słabości.

1,6 lira posłodzonej wody prosto z fabryki
karton napoju Garden 2 l
Garden – prosto z sadu, to napój wyprodukowany z koncentratu owocowego, z dodatkiem: dużej ilości wody, cukru, syropu glukozowo-fruktozowego, aromatu, kwasu cytrynowego, syntetycznej witaminy C i syntetycznych słodzików: E-952 i E-984 lub sukralozy. Na kartonie napisano wielkimi literami: 100 % (i małymi świeżego smaku), co kojarzy się ze 100 % sokiem, a naprawdę jest to tylko napój z zawartością owoców 20 % . Pozostałe 80 % to woda, cukier i chemiczne dodatki, czyli kupujemy 0,4 litra soku plus 1,6 litra posłodzonej wody, z tym, że 1 litr tej wody jest niby za darmo (1 + 1 litr gratis).
W rzeczywistości zapłacimy za wszystko 3,70 zł.

Bez ograniczeń z ograniczeniami
Jeśli twój operator telekomunikacyjny w jakikolwiek sposób ogranicza cię - to zmień operatora.
Telefonia internetowa "Skype" oferuje połączenia z telefonami stacjonarnymi bez ograniczeń. Za stałą miesięczną opłatę otrzymujesz możliwość nieograniczonych połączeń na telefony stacjonarne.
Możesz wybrać spośród trzech dostępnych abonamentów:
1. Kraj - bez ograniczeń z ograniczeniem do 167 godzin miesięcznie,
2. Europa - bez ograniczeń z ograniczeniem do 167 godzin miesięcznie,
3. Świat - bez ograniczeń z ograniczeniem do 167 godzin miesięcznie.

Dziś w nocy spaliśmy krócej - o jedną godzinę
W sobotę położyłem się spać o godz. 0:00, a wstałem o 7:00, spałem więc 7 godzin.
W niedzielę położyłem się spać o godz. 0:00, wstałem o 7:00 i przestawiłem zegarek na 6:00.
Teoretycznie spałem 6 godzin (6-0=6), czyli o 1 godzinę krócej, ale tak naprawdę to spałem tyle samo, czyli 7 godzin.

Frant, 26 października

Dzięki Tuskowi będzie mieli nowoczesne elektrownie jądrowe
Polska poprosiła Koreę Południową o pomoc w wybudowaniu elektrowni atomowych, poinformował prezydent Lee Myung-bak po spotkaniu z polskim premierem Donaldem Tuskiem w Pekinie.
Paliwa do elektrowni jądrowych na pewno nie zabraknie. Będziemy czerpać je z rakiet atomowych strącanych przez naszą tarczę antyrakietową.

Źródło: PAP, Gazeta Wyborcza, Frant

Chiny zadeklarowały zniesienie utrudnień w sprzedaży polskiej żywności
W czasie spotkania z premierem Donaldem Tuskiem, premier Chińskiej Republiki Ludowej Wen Jiabao zadeklarował zniesienie utrudnień w sprzedaży polskich artykułów spożywczych na chińskim rynku. Zniesienie barier dotyczyć będzie nie tylko psów, które zalegają w przepełnionych polskich schroniskach. Efektem rozmowy szefa polskiego rządu jest także zapewnienie władz chińskich o gotowości zakupu polskich maszyn do mielenia mięsa.

Źródło: www.kprm.gov.pl, Frant

INDIAN MISSION TO MOON
Indianie na Księżycu - Kolumb by się zdziwił!
22 października 2008 r. sonda Chandrayaan-1 , zbudowana przez agencję kosmiczną ISRO (Indian Space Research Organization), wystartowała po świcie z rezerwatu Sriharikota, rozpoczynając pierwszą misję Indian na Księżyc. Szkoda, że Kolumb tego nie doczekał, ale by się zdziwił.

Źródło: PAP, Frant

Świat się zmienia
Kiedyś pielgrzymki z całego świata jeździły do Włoch, żeby zobaczyć naszego papieża Jana Pawła II, a dziś przyjeżdżają po kupony włoskiego "totka". Do 109 milionów euro wzrosła kumulacja nagród we włoskiej grze Superenalotto. Losowanie będzie we czwartek. A czy Ty chciałbyś wygrać 109 mln euro? Zanim odpowiesz na to pytanie, przeczytaj, co na ten temat mówi Biblia:
"Ci, którzy chcą być bogaci, wpadają w pokuszenie i w sidła, i w liczne bezsensowne i szkodliwe pożądliwości, które pogrążają ludzi w zgubę i zatracenie. Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest miłość pieniędzy; niektórzy, ulegając jej, zboczyli z drogi wiary i uwikłali się sami w przeróżne cierpienia".
1 TYM. 6,9-10 (BW)
Jezus rzekł do swoich uczniów: "Jakże trudno tym, którzy pokładają nadzieję w bogactwach, wejść do Królestwa Bożego! Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do Królestwa Bożego."
MAR. 10,23-25 (BW)Źródło: www.infobiblia.nadzieja.pl, Superenalotto.com, Frant

piwo Van Knur

Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się kupi.

Straszna miłość
Miłość to uczucie, które przejawia się w relacji do drugiej osoby (lub obiektu) połączone z silnym pragnieniem stałego obcowania z nią. Jednym ze sposobów okazywania miłości jest Sexus - miłość zmysłowa, realizująca się w zbliżeniach płciowych, w trakcie których dochodzi do fizycznego zbliżenia z użyciem narządów płciowych. Miłość zmysłowa oparta na wzajemnym pożądaniu najczęściej ma swój początek w zakochaniu. Stan zakochania wiąże się z podwyższonym poziomem fenyloetyloaminy (PEA) i dopaminy, powstaniem nowych pętli neuronalnych oraz reakcjami fizjologicznymi na osobę, w której jesteśmy zakochani takimi jak pocenie się dłoni, przyśpieszone bicie serca (wynik działania adrenaliny). Te same reakcje wywołuje strach i stres.

Źródło: Wikipedia

Rozmowa dwóch kolegów:
- Moja babcia, zanim umarła słuchała Radia Maryja - na cały regulator,
bo nie dosłyszała.
- Słyszałem, że głuchnie się nie ze starości, tylko od hałasu.
- Co mówisz?

Koleżance, która je posiłek, można zadać dwuznaczne pytanie retoryczne:
– Ty jesz Zocha?


Płomień. Flame
Lisek jest obwinięty wokół pnia i przywiązany, trzepie głową
Firefox2

Płomień. Flame
rudy lis, któremu z uszu, nosa i gęby wydobywa się czarny dym Firefox3

Ciekawostki
Która planeta w Układzie Słonecznym jest najlżejsza, lżejsza nawet od wody (włożona do wody pływałaby po jej powierzchni)?

A która planeta jest najcięższa?

Telewizja Polsat, sobota 20 września
W trzecim odcinku "Jak oni śpiewają" najbardziej ekspresyjna była Jolanta Fraszyńska, chociaż nie aż tak jak w poprzednich. Monika Morozowska wabiła pogodnym śpiewem i smukłymi nogami na długich szpileczkach, a Ola Szwed mimo choroby pokazała, że ma dosyć silny głos. Niestety Arturek Chamski dostał mocną piosenkę i w jego występie zabrakło powera. Dr Lubicz, który w poprzednich odcinkach prezentował wysoki głos został skazany na utwór Elvisa, myślałem że będzie katastrofa, bo Presley brzmiał nisko, a jednak chłop poradził sobie, wspomógł się vibrato i pewnie koglem moglem. Mucha miała fajny pomysł, w przebraniu zakonnicy przeżywała satysfakcję, gorzej było ze śpiewaniem. Żadnego pomysłu nie miała Karola Nowakowska - zaśpiewała dżezowo, dziwacznie, jakby głucho. Kataryna Galica była słodka i kobieca jak... Pudzianowski, wydobywała dźwięki z paszczy tak niskim głosem, że aż głośniki w telewizorze dudniły. A Zielnik śpiewał jakby zdychał, bałem się, że nie dożyje końca piosenki.

Słówka angielskie
seller = sprzedawca
best seller = najlepszy sprzedawca

Polacy zarabiają coraz więcej, więc Fiat przenosi produkcję do Serbii
- Fiat, przygotowujący się do przejęcia serbskich zakładów motoryzacyjnych Zastava, przeniesie produkcję modeli 500 i Grande Punto z Polski i Sycylii do serbskiego Kragujevaca - napisała w środę serbska gazeta "Blic". A w Polsce będzie produkowany luksusowy model Polonaise:

Źródło: PAP, Frant, fot. Wikimedia Commons

Telewizja Polsat, sobota 13 września
Drugi odcinek "Jak oni śpiewają" jest już za nami
Należy pochwalić gościa - jurora specjalnego - Piotra Rubika, który miał odwagę postawić co niektórym wyjcom pały, a nie podlizywać się i stawiać wszystkim szóstki, żeby go ludzie lubili, jak to robili dotychczas jurorzy-wazeliniarze zasiadający w czwartym fotelu.
Wśród uczestników konkursu najlepszy był Artur Chamiec, który zaśpiewał bardzo czysto, prawie bezbłędnie i pięknie jak oryginał.
A najlepsze szoł, podobnie jak w pierwszym odcinku, dała Jolanta Fraszyńska. Ślubna sukienka i czarny pogrzebowy bukiecik plus stosowny makijaż i wyraz twarzy oraz ekspresyjne zachowanie i śpiewanie jakby od tego zależało jej życie - robiło wrażenie...
Natomiast Ola Szwed zaśpiewała żywą piosenkę nijako - bez życia, bez polotu, bez wyrazu... Jeszcze bardziej anemiczna była Karolina Nowakowska. Piosenkę dyskotekową zaśpiewała jak morfinista balladę. Poza tym obcięła włosy i wyglądała jak chłop (don't touch me).
Jerzy Zelnik swoim starczym vibrato przebił nawet baby w kościele.
A Szura Korolyov - pieszczącym głosikiem i ruchami ciała - pewnie zwabił przed ekrany wszystkich gejów i później zasnąć nie mogli.

Czy zakupy w marketach mogą utrudniać zajście w ciążę?

Porady domowe - wierność małżeńska
Jeśli chcesz mieć wiernego męża, to serwuj mu potrawy z czosnkiem, żadna nie będzie chciała śmierdziela,
a ty smrodu nie będziesz czuła, gdy z nim potrawy będziesz jadła.

Spożywanie atrakcyjnych grzybów może powodować śmierć
czerwony muchomorek

Zobacz jak Kazimierz Stańczyk - dyrektor Polbanku - z uśmiechem na twarzy wyciaga grabę po Twoją kasę:
http://www.polbankefg.pl/p1_1.html

Serdecznie zapraszam na stronę 11 ››

Now S-13 S-12 S-11 S-10 S-9 S-8 S-7 S-6 S-5 S-4 S-3 S-2 S-1 Ezo Lin Top Pr